Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen dekopír fűrészlapot...

Milyen dekopír fűrészlapot érdemes venni 1.4301 (KO33) rozsdamentes acélhoz?

Figyelt kérdés
Rozsdamentes acélt a fenti anyagminőségben szeretnék vágni. Egyrészt lemezt 0,6-1,2 mm vastagság tartományban, illetve zártszelvény 10x10x1 és/vagy szögacél 10x10x1 méretben. A zárszelvényt és a szögacélt flexxel még úgy-ahogy lehet vágni bár nem lesz szép a felület, de a lemez nagyon csúnya lesz és nagyon körülményes végigvágni 1000mm hosszan. Ezért gondoltam a dekopír fűrészre, mert sima szénacélnál bevállt. De nem tudom mlyen lapot érdemes venni 1.4301 acélhoz.

#dekopírfűrészlap #rozsdamentesa acél
2020. aug. 3. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha gyorsvágót (flexet) használsz.
2020. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fantom83 ***** válasza:

Ha minden igaz a VIKING márkának vannak fémhez való lapjai is.

Szinte bármelyik barkács,vas-műszaki boltban hozzájutsz,árban sem vészesek.

2020. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Barmelyik normalis femvago pengevel nekimehetsz. Bosch, Makita, AEG, Milwaukee penge elviszi. Biztos hogy szebben (meg szikra nelkul, sokszor ez is fontos) vag a dekopir, en vagtam mar vele 20mm vastag acelt is. De egyenes vagas 1m-en biztos hogy nem fog sikerulni, sem dekopirral, sem elektromos lemezvagoval, sem sarokcsiszoloval, sem orrfuresszel. Ha 1m hosszan egyenes vagas kell akkor viz vagy lezer.
2020. aug. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Viking van,meg más márkák is fémhez. Itt azonban INOX-ról van szó! Tivoly T5028,vagy T5047-est javaslom. Flexhez szintén INOX tárcsa kell."szamárvezetővel",biztos kézzel nyílegyenesen vágható,ha nincs lézered,vagy abrazív vizesvágód véletlen otthon
2020. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. A flex nem igazán jött be, és nem csak azért mert "görbe" lett a vágás, hanem csúnya és a széleken megégeti az anyagot, amit utána elég macerás kicsiszolni. Ezt a Tivoly lapot megnézem. Lézerem és vízesvágom sajnos nincs itthon, de tábla lemez ollóm sincs... És beszerezni sem szeretném egyiket sem :)
2020. aug. 5. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom hogy égeti,nem egyszerű forgácsolni a korr acélt.Lézert,vizesvágót,ironikusan írtam,tábla lemezolló sincs minden garázsban. Nem tudom hogy sikerül majd elvágnod,és egyenesen is,mindenesetre használj ún. "szamárvezetőt"a vágáshoz,és valami hűtő-kenő spray-t,folyadékot
2020. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már megfordult a fejemben, hogy csinálok egy vízesvágót:) Tábla lemezollóm volt csak az egyik költözésnél el kellett adjam. Mindig tudtam, hogy nehéz a korr acélt megmunkálni, de,hogy alig lehet hozzá kapni bármit is meglepett. Azt hittem ma már bemegyek a boltba és veszek mindent. Volt olyan barkácsbolt ahol amikor ezt elmondtam simán akart adni hagyományos szénacélhoz való szerszámot (pl. a 3-as fúrónál elmagyarázta, hogy a sima elfogja vinni...).
2020. aug. 5. 23:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki még nem dolgozott vele,nem tudja mennyire más, fúrószár HSS pillanatok alatt elég. Kobalt,vagy titán kell hozzá. Hilti-nek is van ilyen dekopír fűrészlapja,elég húzós áron különben,4-5 e ft/db. Én lakatos vagyok,de megmondom őszintén soha nem dolgoztam vizesvágóval,csak láttam. Nem ismerem a szerkezeti felépítését.
2020. aug. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

4.válaszadónak külön köszönöm (2020. aug. 4. 13:41): Pár napja megérkezett a Tivoly lap, nagyon szuper. A "körülményekhez képest" nagyon szépen és "gyorsan" lehet vele dolgozni.


8. (2020. aug.6. 00:51): több válaszadó feltehetően nem olvasta végig normálisan a kérdést, hogy KO33-at akarok vágni. És igen. Nem egyszerű. De aki még nem próbálta szerintem nem érti. Hiába tanultuk. De teljesen más amikor az ember kezében a gép és nyomja és nyomja és semmi. És a fúrószárból, dekopírfűrészlapból több fogy mint az anyagból (nyilván kipróbáltam, hiába tanultuk, meg tudom, hogy a KO33 más mint a szénacél, mert nem volt más és "hátha mégis elviszi" de nem viszi el hátha mégis).


Aki a "sima barkácsboltot" ajánlotta: A legtöbb helyen úgy néztek rám mint egy marslakóra, hogy mit akarok, ott a sima szerszám és jó lesz az, el fogja vinni. 1-2 helyen volt olyan, hogy "hát igen, de mi nem tartunk mert drága és az utolsó érdeklődő 400 évvel ezelőtt járt itt, de később kiderült, hogy ő csak eltévedt".

2020. szept. 4. 11:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Van kisflexből ilyen 8500-as fordulatú. Azzal próbáltad esetleg? Be kell valljam, nem teljesen segítő szándékkal kérdezem (bár vezetőléccel, ha nem éget, még mindig gyorsabb lehet), hanem jó lenne tudni, hogy vajon az megoldás lehet-e. Vagy esetleg ilyen parkside stb fordulatszámszabályzós műremekek, kistételes, kampányszerű használatra?
2020. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!