Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért olyan drágák a régebbi...

Miért olyan drágák a régebbi satuk? Nem a szétvert gányolt hegesztett darabokra gondolok, hanem ami megfelelő és használható állapotban van

Figyelt kérdés
Mitől lehet olyan drága a régi satu amit manapság árulnak? Szinte már új áron kínálják....

2020. aug. 6. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Még attól is drágábbak. Mert azok satuk voltak egy életre,hacsak nem verted szét 10kg os samuval. Vettem nemrég 150-est,egy semmi az egész. Igaz nem is került sokba,de olyan is.
2020. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Egy minőségi satu ma is pont olyan drága, mint régebben.


Mitől kellene olcsóbbnak lennie?

A vas nem öregszik meg benne.


[link]


A kínai borzalmakhoz ne hasonlítsd, amikre ha ráütsz egy nagyobbat, kettétörnek.

2020. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy szokták mondani "azokba' még anyag vót".
2020. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Azert olyan dragak, mert nincsenek szetverve, ganyolva, hegesztve.
2020. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem öntöttvas acél pofákkal ahogy manapság dívik, hanem acél öntvény acél cserélhető pofákkal. Ugyan abból az acélból készítették amiből az esztergák, marók, présgépek, stb testét. Amikor egy nagy gép testét leöntötték, akkor évekre kivágták a gyár tövébe a gazba, mert rájöttek, hogyha 4-5 évig pihentetik az öntvényt, és nem munkálják meg azonnal, akkor sokkal pontosabb szerszámgépeket tudnak belőle csinálni. Másodlagos kristályosodási folyamatok indulnak meg, és feszültségmentesedik az évek alatt a nagytömegű acéltest. Egy igazi békebeli kovácsüllő háromszor annyiba kerül mint egy mostani replikája. A hozzáértők csak rákoppintanak egy kalapáccsal, és a hangjából megmondják mikor készült. Sajnos ezek a szakik lassan már kihalnak, a tudásuk nem került át egy új nemzedékbe.
2020. aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Tökéletes ez a pihentetéses válasz.Egyhajta hőkezelés,ami a felgyorsult világban elfelejtették
2020. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen minden IS jobb volt!

Ezért drága.

2020. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#2: Húb@szki, most a szívemhez kaptam! Nyár elején három hasonló satut vittem vastelepre, ha tudom, hogy ennyit érnek, eladom egyenként őket... Őszintén, megértem a kérdezőt, mert én sem adnék ennyit egy vasdarabért, amin van egy szorítóelem.
2020. aug. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát jó, de a régi mitől jobb mint az új?
2020. aug. 8. 13:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert abban nem csak az anyag vót meg, hanem a gyártási-összeszerelési minőség is jóval magasabb szintet képviselt.
2020. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!