Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Polchoz deszka fatelepen kb...

Polchoz deszka fatelepen kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

60 méter kellene gyalolva. Saccra mennyi lenne? 10 ezer körül? Esetleg osb lapokat lehet kapni méretre vágva ilyen célra? Hátha az olcsóbb.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 7. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fatelepen aligha kapsz gyalult deszkát, mert elsősorban fűrészárut találsz. A faáru árát alapvetően térfogata alapján állapítják meg, azt nem írtad, hogy milyen széles és milyen vastag anyagból kellene 60 méter. Ha mindenképpen készáruban gondolkodsz, akkor még a hajópadló az, ami elképzelésednek leginkább megfelel, de az sem tökéletesen. Színoldala ugyan gyalult, sőt viaszolt is lehet, de a fonáka fűrészelt, ha kettőt-hármat egymásba illesztesz (ragasztasz), akkor kijön egy felül sima polcdeszka, aminek azonban a széleit meg esetleg a fonákát még el kell dolgozni valahogy. Leginkább célravezető az lenne, ha keresnél egy gyaluló vállalkozót, aki nyers fűrészárut kiszárít majd meggyalul ill. méretre szab. Készíts pénzügyi számítást, mert különben nem megy. A barkácsáruházakban lehet kapni táblásított polcdeszkákat borsos áron. Annak idején én furnérozott lécbetétes bútorlapból szabtam le a polcdeszkákat, amelyeket aztán élfurnéroztam majd lakkoztam. Megfelelő vastagságú rétegelt lemezből is készíthető polcdeszka. De ismétlem: végezz összehasonlító számításokat. A tervezésnél vedd figyelembe a polcoknak a terhelésre bekövetkező behajlását.
2020. aug. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
30 centi széles polc lenne, 3 méter hosszú 3 szorosan plusz 70-70 centi úgy kell elképzelni hogy majdnem "u" alakban, amekkora a spejz nagysága. A polcszerkezetet megcsináltam vasból és ehhez kellene. Konyhai gépek, befőttek, liszt, cukor ilyesmik tárolására. Nem akarok nagyon drága deszkát erre a célra. Nekem olyan kell amit csak fogok és odarakom persze lekezelve.
2020. aug. 7. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:

3 méter egyvégtében csak 2-3 alátámasztással stabil (a vastagságtól függően akár 4 alátámasztás is szükséges lehet). Nálunk békebeli polcok vannak (amit aztán bővítettem), egy polcelem 110 cm hosszú 1 colos (lucfenyő) polclapokból áll, ami a polclap két végén a függőleges oldalakhoz csatlakozik. A polcdeszkák elülső része még egy élére állítva hozzá szegezett 5 cm magas élvédő merevítő léccel is meg van erősítve (az élvédő felső oldala a polclappal egy síkban van).

Ha az olcsóságra törekedsz, akkor szerezz be fa raklapot, amit szétbontasz. Igaz, hogy viszonylag vékonyak az elemek, de összedolgozva és 60-70 cm-ként alátámasztva ez is megteszi. OSB lapot nem ajánlok, mert annak a vágott szélei balesetveszélyesen élesek és szálkásak lehetnek.

2020. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Új deszkát szeretnék mindenképp hogy ne egye meg a szú. Nekem 2 darabból is megteszi, nem az a fontos hogy egybe legyen a deszka, úgyis viaszos vászonterítőt teszek rá hogy könnyen lehessen takarítani, az meg takar. Később megyek megnézni milyen árban van, 10 körül még elfogadható.
2020. aug. 7. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

A szú élő fára rakja a petéit.

A leírtak alapján neked 3 szál 10 cm széles hajópadló a nútféderes összeillesztéssel kiadna 30 cm mély polcot. Nemrég jártam OBI-ban, ahol futólag konstatáltam, hogy 1 m2 hajópadló már 1400 Ft körül van. Ezt persze 60-70 cm-ként alá kellene támasztani, mert elég vékony, kevéssé teherbíró.

2020. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1400 Ft/nm nem is sok érte, de erre nincs OBI sajnos, a helyi fatelepről veszem. 2 ezerbe kerül egy 6 méteres szál, reggel megyek érte.
2020. aug. 7. 19:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Feldolgozás előtt mindenképpen ajánlatos pár hetet szárítani, mert különben a leszabott anyag száradása során igen jelentős lehet a méretcsökkenés. Amikor az összerogyástól úgy akartam megmenteni egy favázas szerszámoskamrát, hogy a fatelepről vásárolt hajópadlót azonnal leszabtam és belülről "felfalaztam" az oldalfalakra, akkor 1 év múlva már hatalmas rések voltak a 10 cm szélességű padlók között. Kénytelen voltam visszabontani és újra rakni, a végén még egy 2-3 cm széles léc betoldásával tudtam hézagmentessé tenni a 2 m magas oldalfalat. Azaz a névlegesen 10 cm széles padló 1-1,5 mm-t zsugorodott.
2020. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kell azt szárítani, ott nem minőségi anyag van, éri eső, fagy szóval csak szú elleni szerrel kenem le és utána festéket kap. A hajópadló drága és minőségibb mint a gyalult deszka.
2020. aug. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!