Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mosógép vízszivattyú csőnek...

Mosógép vízszivattyú csőnek melyik vége megy a mosógépbe, és melyik a csaptelepre? Az egyik szűrős kimenet, a másik meg nem.

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam, melyik hova megy. Fotók:


A szűrős vége:

[link]


A másik vége:

[link]



2020. aug. 19. 13:50
A kérdező szavazást indított:
A szűrős vége a mosógépbe megy.
A szűrős vége a csaptelepre megy.
14 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

a szürös végét kell a sarokszelepre tekerni

a másik végét a a mosógépre

2020. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Uh... Pont fordítva emlékeztem... Na, várok még sok-sok választ, aztán elválik... Köszönöm, hogy írtál, remélem, nem kamu. Mire többen is reagálnak, lehet valószínűsíteni, melyik az igazság.


Aki tudj, légyszi linkeljen megbízható weboldalt erről. Köszi.

2020. aug. 19. 14:14
 3/15 A kérdező kommentje:
BEfolyócsőről beszélünk, ha minden igaz, ez a neve (azt hiszem). Tehát arról a műanyagcsőről beszélek, amely beszívja a vizet a vízvezetékemről a mosógépembe. Annak a két végét fotóztam le.
2020. aug. 19. 14:25
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A könyök megy a mosógépre, mit nem hiszel el az első válaszoló válaszán?
2020. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
A szűrős a sarokszelepre (a csapra) a másik a mosógépre. Egyébként ami a mosógépre megy az egy 90 fokos csatlakozó, ami a csapra megy az egyenes szokott lenni, ha másból nem, legalább ebből gyanús lehetett volna. A mosógépnél is van egyébként szűrő, ha ott lecsavarod, látni fogod, hogy benne van egy szűrű. Ezt csak azért, mert ha majd esetleg hibaüzenetet ad a gép a jövőben, hogy nincs elég víznyomás (és a kép alapján ezt esélyesnek látom), akkor azt is tisztítsd ki, ne ess abba a hibába, mint sokan, hogy ezért fizetnek 5-10 ezret egy mosógép szerelőnek. :D Mert szinte biztos, hogy ez lesz a hiba oka, nem az, hogy nincs elégséges víznyomás a rendszerben. Azon a szűrőn lesz majd egy pici fül, amit meglehet fogni egy fogóval, ha kézzel nem tudnád kihúzni. No ehhez viszont kellene a gép használati útmutatója, hogy tudd mi a hibakód, az meg gondolom én nincs, mert ha lenne, akkor nem kérdezted volna a slagot hogy kell csatlakoztatni, hisz abban az is benne van, ha az esetleg nincs, hogy ezt ide, azt meg oda, az biztos, hogy benne van, hogy a szűrő a csapnál van, mivel minden használati útmutató kitér ennek rendszeres tisztítására és arra, hogy azt miként kell, így megemlíti, hogy csavard le a slagot a csapról... Az a megbízható weboldal, ahol megtalálod a gépedhez a használati útmutatót!
2020. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mindent helyesen írtak előttem..

Szerintem azért még várj meg néhány szavazatot/választ...

2020. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Útmutató van egyébként, de csak a részletei maradtak meg, korábban nem én használtam. Azon nem hibakód, hanem ikon jelzi, hogy ha az kigyullad, milyen típusú hibára utal.


"A mosógépnél is van egyébként szűrő, ha ott lecsavarod, látni fogod, hogy benne van egy szűrű. Ezt csak azért, mert ha majd esetleg hibaüzenetet ad a gép a jövőben, hogy nincs elég víznyomás (és a kép alapján ezt esélyesnek látom), akkor azt is tisztítsd ki"


Közben utána olvastam, nem tudom, jól vettem-e ki, de a mosógép szűrője ugye független ettől a befolyócsőtől és a nyílásoktól? (Nyílás alatt most azt értem, ahova a kérdéses csövet betekerem a mosógépbe.) Olvastam arról, hogy van valami nyílás a mosógépen, amit ki kell tekerni, egy kis maradék, pohárnyi víz majd kifolyik, ami természetes -ezt írták a neten valahol-, de ott lesz a gép szűrője, és meleg vízben olykor ajánlott elmosni.


Erre gondoltál?


További kérdés:


Mi történne, ha fordítva lenne bekötve? Ugyanis azonos méretű a két vége a csőnek, azonos menettel. Mindkét végét simán a csaptelepre is, a mosógépre is rá tudom tekerni. (Bár közben olvastam, amit írtok, hogy az egyenes vég a csapra, a derékszögben hajló pedig a mosógépre megy.) Szóval fordított (hibás) bekötés esetén nem indulna el a készülék, és kigyulladna a megfelelő hibát jelző led lámpa? Vagy elkezdene mosni, és valami galiba történne? Ha igen, milyen galiba lehetséges?


Még egy kérdés:


Átlagos, menettel ellátott csaptelepre szeretném rátekerni. Van külön egy "pótlék" is a csaptelephez, amikor vékony vízsugarat használok, rátekerhető, és javasolták nekem, hogy ilyen csaptelepet vegyek, mert erről le lehet tekerni ezt a fém "pótlékot", és ez esetben rácsavarható a mosógéphez a befolyócső.

Ez ugyebár ne ma szokványos megoldás, de biztattak engem, hogy nem lesz gond, persze majd megálljt jelez a gép, ha kicsi volna a nyomás, először kezdjem közepes vízsugárral, aztán jobban megnyitom később, ha nem indulna, kis nyomás miatt.


Volt olyan is, aki azt javasolta, hogy kapásból, gépi program indítás előtt közvetlenül totál nyissam meg a csapot, mert a mosógép úgy is szabályozza, hogy neki mennyi víz kell. Ti mit javasoltok?

2020. aug. 19. 17:00
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem, ahol befolyik a víz a mosógépen, ahová csatlakoztatod a csövet a mosógépen, ott abban... van szintén egy szűrő, benne a mosógép külső menetes csatlakozójában. Nézz bele! Lennie kell! Lennie kellene...

Az a szűrő, az más, amire te gondolsz, nem arra gondoltam.

Nyisd ki a csapot teljesen és azt javaslom, hogyha befejezted a mosást, akkor zárd el. Ha fordítva kötöd be nem tudom mi van, még sosem próbáltam, hisz nem úgy kell. :)

2020. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Idézlek: "...ha majd esetleg hibaüzenetet ad a gép a jövőben, hogy nincs elég víznyomás (és a kép alapján ezt esélyesnek látom)..."


A kép alapján mit vélelmezel? Arra gondoltál, hogy nem elég tiszta a képen látható szűrő? Ha így van, hogyan tudom tisztítani? Tudtommal ezek univerzális csövek, sokféle mosógép márkára, gondolom egységes a tisztítási módja, ugye?

2020. aug. 19. 17:48
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlkomplikálod a dolgokat, ne bonyolítsd meg magadnak :)


Hogy melyik vége hova való, már leírták. A kis szűrú feladata, hogy a vízvezetékből jövő szennyeződés ne okozhasson kárt a gépben. Egy nagyon hasonló szűrő van ott is, ahol a mosógépre csavarod a csövet. Mivel látszik már rajta szennyeződés, illetve némelyik mintha bele is lenne szorulva, ezért ajánlotta a válaszoló, hogy ott is ellenőrizd le, mivel ott is lehet valamennyi szennyeződés.


Ha fordítva kötöd be sem történik tragédia, ez ugyanis egy darab cső, szűrővel. Annyi, hogy a tisztítás így macerásabb, mert általában a szűrőkosárkát ki lehet húzni a csőből, hogy ki lehessen takarítani. Ha fordítva kötöd be, akkor a csövet is át kell öblíteni.


Ha kevesli a gép a víznyomást, akkor ezek lehetnek eldugulva. A csapot teljesen nyisd meg, a mosás végeztével meg el lehet zárni.

2020. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!