Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 28clesius fok felett nehezen...

28clesius fok felett nehezen tudom becsukni a kaput mert a képen látható kilincs nyelv miatt szorul. Mi csináljak?

Figyelt kérdés

Piros nyíl mutat rá [link]


megfigyeltem ,hogy 28celsius fok felett ez miatt a vaskaput nehezen tudom ki és becsukni, ha lelocsolom vízzel pár percig jó majd ismét visszadagad.


Eddig nem volt ilyen baj.


Apa azt gondolta ki, hogy flexel ( hogyan is máshogy :D ) lecsiszol belőle és úgy jó lesz. Csak az a baj, hogy ősszel meg ha nem zárom be pl. kimegyek a kocsiba akkor a szél kinyitja a kaput aztán mondjuk egy sétáló kismamára rányílik.


Amúgy a bejárati kapuról van szó. Szárazkapu.



#szárazkapú
2020. aug. 21. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne a zárnyelvböl hanem ahova beugrik abbol reszelj ki, de csak onnan ahol akadályozza a beugrást.
2020. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez a probléma hanem maga a kapu hőtágulása.Ha lehet akkor a kapu zsanérján vagy csukló részén kell kicsit hátra állítani.
2020. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kapu zsanérja állítható volna, úgy korrigálható volna mindig.

Nálunk is ez volt.

Nálunk a zár fogadó rész állítható.

2020. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajna nem állítható.
2020. aug. 21. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a problémám. Szerencsére nem hajnalban vagy késő este jövünk-megyünk mert hülyét kapnának a szomszédok a kapucsapkodástól.

Gyakorlatilag az évből 3 hónap ami problémás, a többi 9-el nincs gond. Be van tervezve a kapucsere, mert esetünkben más megoldás nincs, annyira passzentre van csinálva.

2020. aug. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt, nyaron delutan egesz testtel neki kellett ugrani hogy kinyiljon, reggel-este nem volt semmi gond. Rossz tervezes es szereles. Ha mar modositani akartok rajta, inkabb fel mm-el furjatok fel a zsaneron a furatot, majd jol bezsirozni. Bar ez nem biztos hogy 2 emberes mutatvany, fugg a sulyatol, illetve hogy leszedheto-e egyaltalan.
2020. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Le flexelte Apa a képen látható kilincs nyelvet, azóta jó. Mondtam neki, hogy ne, de jó lett nem nyitódik ki.
2020. aug. 24. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!