Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Porszívó kábel fej csere?

Porszívó kábel fej csere?

Figyelt kérdés
A porszívó elektromos kábelének egyik villája letört. Gondolom az egész kábelt kell cserélni a fejet önmagában nem lehet? Ha igen, akkor ezt könnyen meg tudom csinálni ( vízmelegítőnél csináltam már, az sima) vagy mivel ott van ez a behúzó szerkezet itt bonyolultabb volna a megoldás?

2020. aug. 29. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A villán mit értesz? A villásdugó egyik szára?

Mivel a porszívó kettős szigetelésű, így egy szerelhető [link] villásdugó kell ami egyenes.

2020. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen a villásdugó egyik szára kitört a másik pedig elgörbült.


Én azzal nem vagyok képbe, hogy elég csak a fejet lecserélni, illetve le lehet egyáltalán vagy csak az egész kábelt lehetséges?


Ha a fejet külön lehet, akkor azt hogyan kell leválasztani a kábelről?


Nagyon köszönöm!!

2020. aug. 29. 11:53
 3/10 anonim ***** válasza:
A le kell vágni a kábelről nyakba (dugvilla-kábel találkozása.). Aztán kábelt megbontani és a másik dugvillát rászerelni.
2020. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Valami ilyesmi volt rajta eredetileg: [link]


na most ez kép alapján nem tűnik szerelhetőnek, de mégis a webshop szerint a szerelhetők között van feltüntetve, szerinted ránézésre jó lehet?

2020. aug. 29. 12:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó. De bemész egy villamos vagy barkács boltba, lesz. Ezekből mindig van bőven.
2020. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segítséget!
2020. aug. 29. 15:06
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha automatikus rugós visszacsévélés van, akkor a kábel visszaengedésénél némi óvatossággal kell eljárni, hogy rászerelt külön dugvillát ne érje ütés, amikor a készülék burkolatához ütődik. Ellenkező esetben a dugvillán belül az elektromos kötések meglazulhatnak.
2020. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Ha automatikus rugós visszacsévélés van" - szerintem ez van, de ha nem ez van akkor milyen lehet még? megnyomom a gombot és csattanságig visszahúzza a kábelt..
2020. aug. 31. 09:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Az van persze.

De nem lazul ki, ha megfelelően van megcsinálva.

2020. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez nehezebb mint gondoltam. Mármint a beszerzés.

Na most külön létezik szerelhető és nem szerelhető dugvilla? Mert akkor nem tudom a nem szerelhető mire jó..?

Vagy pedig minden dugvilla szerelhető, csak hol feltűntetik hol nem?


pl ez szerelhető?: [link]


Ha nem, akkor tudnál linkelni egy olyat, ami gumi és földelt és még szerelhető is? Én nem találok ilyet, csak olyan formán hogy nincs odaírva az, hogy "szerelhető"

2020. szept. 10. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!