Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen izzót érdemes venni?...

Milyen izzót érdemes venni? Mire ügyeljek?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha esetleg zavarna valakit egy ennyire egyszerű kezdő kérdés, de évek óta nem vásároltam izzót. Villamossági szaküzletben láttam olyat, melynek dozozán jelezve volt, hogy 60 Wattos teljesítmény, mégis csak 5 és fél Wattot fogyaszt. Ez lehetséges? Az eladó szerint LEDes, ezért ilyen hatékony és gazdaságos. A hagyományos 60 Watt-osak 200Ft-ba kerülnek ott, de a szintén 60 Watt teljesítményű, de 5 és fél Watt fogyasztásúak meg 700FT körüli árban.


Megéri a drágább, ami elvileg LEDes izzó? Nem átverés? Tovább bírják, mint a hagyományos izzók, vagy csupán annyiból jobbak, hogy tized annyit fogyasztanak? (Ha tényleg csak annyit fogyasztanak.) Hány évig bírják átlagosan, ha napi pár órát van bekapcsolva?

Prospektusban Osram márka leírása szerint "tízszeres élettartamú".


Láttam a szaküzletben 60 W / 5.5 W led izzót (bár a dobozán nem szerepelt, hogy LED, csak a Watt számok), nem ilyen márkában.



2020. szept. 2. 19:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában igen.

Jelentősen jobbak a ledek, mint bármi más jelenleg.


Ha valaki most kapcsolódik be ezekbe, .indenképp érdemes tájékozódni szétnézni, utánaolvasni.

Amit írtak az csak kis része, van mit írni róla.

Fényerőszabályzós kapcsolóhoz dimmelhető típust kell venni, a sima nem jó rá. A világítós kapcsolók miatt előfordul sötétben, hogy dereng a led izzó.

Vannak szinváltósak, ezek az RGB ledek vagy lámpák.

Vannak komplett lámpák fixre szerelt ledekkel, ezt kiégve kukába dobhatod. Ezek saját távirányítóval kapcsolható, szint variálhatod, fényerőt szabályozhatod.

2020. szept. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem a lehető legegyszerűbb és legolcsóbb kell. Ha ezt jelzem az eladónak, gondolom, nem érdekük átverni, és egysezrű LEDest adnak nekem. (Legalábbis nem érteném, miért riasztanák el a vásárlót pusztán evvel.)
2020. szept. 2. 23:03
 13/13 anonim ***** válasza:
75%

Annyi mindent írtak...


Meglátásom szerint jelenleg az E27 foglalat az ami nálam a legjobban pörög.

A legtöbben a 4000 Kelvines értéket választják. Ez a neon fehér színű fénycsőnek felel meg.

A 3200K és alatta levőt én nem szeretem, engem álmosít...

Viszont a 6000 és felette lévőket sem a kékes fénye miatt.


Alap, régebbi konstrukciónál 7-el szoktam szorozni a fogyasztást - a régi izzókhoz viszonyításként. Pl 15W fogyasztású led (1200 lumen) 100W fogyasztású izzóval egyezik meg nagyjából.

De vannak már 15Watt fogyasztású ledek 1600 lumen értékkel is...


Amikor mindenhol lecseréltem a világítást, kb 8 hónap alatt termelte ki a vételárat Nálam!


Olyant árulok, ami 2 év garanciával rendelkezik. Szó nélkül cserélem, de ehhez kell a doboz és a nyugta. Ezek hiányába tekerje a hátsó részébe!


Lakossági felhasználás mellett a meghibásodás marginális. Jellemzően azokon a helyeken adja meg magát, ahol 24 órában és meleg helyen üzemel. (Városi uszoda, öregek otthona.) De mivel nekem is cseréli a beszállító, nem probléma.


És igen, a világítós kapcsoló valóban problémás.

2020. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!