Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » CMI márka mennyire megbízható?...

David82 kérdése:

CMI márka mennyire megbízható? (Kéziszerszám)

Figyelt kérdés

Adott az OBI barkácsáruháznak saját márkás terméke, a CMI. Úgy, mint a Praktikernek a Stanley.

Ha kifejezetten barkács kategóriát keres az ember, legyen az akármilyen elektromos kéziszerszám (akkus fúró csavarozó, ütvefúró, fúrókalapács, sarokcsiszoló, dekopírfűrész), akkor melyiket ajánlanátok?


CMI, Stanley, AEG, Black&Decker, Hyundai, Einhell?

(A CMI nagyon olcsó, és úgy ránézésre is jól néz ki, nem tudom, mennyire megbízható termék.)

Vagy inkább érdemes beruházni egy drágább, ipari gépbe?



2020. okt. 3. 17:37
 1/8 nemaRendőrség ***** válasza:
89%
Bosch vagy makita
2020. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem Parkside-jaim vannak.
2020. okt. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Még egy pont a Parkside gépeknek. Többféle ilyet használok, sokszor ipari szinten és elég jól bírják.

CMI-ből csak egy hidroforral találkoztam (javítanom kellett), de az nagyon gagyi volt.

2020. okt. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemaRendőrség ***** válasza:
67%

Parkside xddd

Átcimkézett alis kínai vacak.

Ismerős vett kompreszort, konkrétan lerobbant az oldala. Annyi volt a szerencse hogy az amelyiknél a fal volt, nem az amelyiknél ő meg a gyerek.

Amennyibe került a fal javítása annyiból vehetett volna 5 normális otthoni gépet, vagy 2 olyat amit még építőipari cégek is túlzásnak tartanak

2020. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Parkside gépünk nekünk is volt, konkrétan sarokcsiszoló és elektromos láncfűrész. A sarokcsiszolónak kiesett a kapcsológombja, úgy lehetett használni, ha bedugtuk az áramforrásba, és abban a pillanatban elindult. Csak az áram megszakításával állt le, tehát, ha egy ember dolgozott vele, egy másik pedig időben kihúzta.

A Parkside láncfűrész két-három évig bírta. A lánc rajta teljesen berágódott, legutoljára le sem bírtam venni. Rettenetes kerepelő hangja volt, az is a szemétben kötött ki. Azóta vettem egy Husqvarna benzines gépet, össze sem lehet hasonlítani a kettőt, ég és föld a különbség.

Lehet, hogy inkább érdemes egy jobb márkába beruháznom, mint Dewalt, Metabo, Hitachi, Makita, Bosch, stb.

Köszönöm a válaszokat!

2020. okt. 4. 09:29
 6/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Csak az vegyen hulladékot aki elég gazdag hozzá, én azt vallom.

Ok, fele annyiba kerül, és bírja 2-3-5 évig. Majd vehetsz újat.

Vagy veszel alapból egy minőségit életre (amit karbantartasz szükség esetén).


Fogtam már kínai felülcimkézett csavarbehajtókat, mint pont a cmi, vagy egy black&dekker meg vagy három cmi-vel címkén kívül megegyező gépet, meg Bosch gépet is.

A cmi meg b&d is behajtja a csavart ha arról van szó, de valamiért 2 hónapot áll a sufniban teljesen feltöltve, használnám és már le van merülve.

Boschnál ezt még nem tapasztaltam.

Meg a fogása is más. Megfogod és kényelmesebb, jobban ki van egyensúlyozva. A cmi aksinehéz volt anno, a b&d fejnehéz volt.



Ja és érdemes elkötelezni magad egy márka mellett. Nekem ez a bosch lett, tesóméknak a makita, náluk jobban kijön a kert miatt amit mondani akarok.

Veszel egy makita szegélynyírót, jár hozzá egy szabvány makita aksi. Veszel lombvágót, már nem is kell hozzá aksi, mert ott van a szegélynyírós. Veszel egy makita csavarbehajtót szintén aksi nélkül.

Az aksi romlik, 5 év után, ha nem érsz hozzá is kuka. Van 4 terméked meg egy aksid. Ha megveszed 3 év múlva mikor már tönkrement az első akkor 6 évig ki tudod húzni 2 aksival. Spórolsz te is, a környezet is.

2020. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Átcimkézett alis kínai vacak"

Konkrétan Einhell licensz alapján készülnek.

Valóban Kínában is van gyáregysége, mint szinte az összes nagy gyártónak.

2020. okt. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Rosenfeld Ferenc válasza:
Nagyon nehezet kérdezel. Mennyire megbízható ? 10-ből 5-ös. Nyílván oka van annak, hogy annyiba kerül, amennyibe. Mindazonáltal ha az ember helyesen használja ezeket az olcsó termékeket, akkor sokáig hasznos és megbizható eszközök maradnak. Azt viszont tényleg érdemes figyelembe venni, hogy mennyi mindent nem tudnak, amit a márkás és drágább (de nem csak a márka miatt drágább) termékek tudnak. Ezek a CMI féle cuccok igazi fapados termékek, de természetesen van egy gyári elvárás. Egy fogyasztói minimum, amit hozniuk kell. Szerintem speciel a CMI egy jó konstrukció, amit kínában gyártanak. Ha jobban sikerül a széria, akkor jobbak a vélemények, ha rosszabbul sikerül, akkor több a bosszankodás. Továbbá én személyesen nem ebből élek. Én kizárólag hobbiból végzek ilyen eszközökkel munkát. Ha ebből élnék biztosan nem vennék CMI-t. Egyszerűen azért, mert nagyon is számítanának azok a fínomságok, amiket a nagy és vezető gyártók kidolgoznak. Na de elkalandoztam. 50%-os termék. Kinek bejön, kinek nem.
2023. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!