Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A csatolt képen lévő régi...

Szaszdave kérdése:

A csatolt képen lévő régi gázcső csap milyen állásban van elzárt állapotban?

Figyelt kérdés
sziasztok, van két gázcsapom 2 konvektor előtt (régi teljesen körbefordulós fajta). Az egyik konvektor működik, így tudom, ha a csapon lévő barázda keresztben van, akkor van elzárva. A másikat nem tudom így tesztelni, így csak tippelek. A csap hátoldala egy csapszeges rögzítés, így nem tudom a barázda helyzete változhat-e ha bármi szétszerelte korábban már. Ismeri valaki ennek a csapnak a nevét? [link]

2020. okt. 9. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Zárva van. De ezek a csapokat rég le kellett volna cserélni.

A másikat tapogasd ki. Az kúpos belső, így az anyát nem kellene tekergetni, mert azzal húzod a belsőt, hogy tömítsen a kúp.

Talán nyitva van az meg.

Vagy, 90 fokot fordítasz,

2020. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, a kócolás meg már nem megfelelő ehhez a gázhoz, mert kiszárítja, és nem fog tömíteni. Minimum ellenőrizném a tömítettséget mindenhol. De inkább cserélni a csapokkal együtt mindent.
2020. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen már várom a gázszerelőt, csak kb. lehetetlen találni, ahol vagyok (most vettem a házat, a régi tulaj nem csinált semmit). Ameddig meg nem jön, addig biztonságban akarom tudni magam, amennyire lehet azzal hogy lezárok mindent.
2020. okt. 9. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, a főcsapot zárd el, még a gázóra előtt.
2020. okt. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek volt a gazszakember azota lecserelte oket rendes mostani csapokra, stb. most mar ertem hogy mukodnek a regiek is belelattam a szerkezetbe.
2020. nov. 27. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!