Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Használható még kb. 7 éves...

Használható még kb. 7 éves E6013 típusú ívhegesztő elektróda?

Figyelt kérdés

Kb 20-30 db E6013 típusú elektródát találtam a sufniban összetolható műa. tokban aminek az egyik végén kivágtak belőle annyit, hogy kilehessen belőle rázni elektródát), egy szaki hagyta nálunk kb. 7 évvel ezelőtt, én csak most kezdek el tanulni ivhegeszteni egy inverteres géppel, feltudom ezeket még használni?


Olvastam valahol a neten, hogy bizonyos pálcákat talán bázis alapúakat szoktak 200 fokon kiszárítani a tűzhely sütőjében, talán ezekkel is ezt kellene tennem?



2020. okt. 31. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha kipróbálod.

Ha nem volt vizes helyen akkor nem lehet baja.

2020. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak 20 éves elektródáim is.
2020. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2020. okt. 31. 17:13
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
A száritás mindenképpen javasolt, de akkor is ha tegnap vetted.
2020. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4-ik válaszoló: Azt hogy érted, hogy "ha tegnap is vetted"? Vadi új csomag elektródát beteszel a sütőbe?


És hány percig szokták szárítani az elektródákat?


És honnan lehet tudni egy pálcáról (hegesztés közben), hogy a többit ki kellene szárítani mert...?

2020. okt. 31. 22:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki is is, úgy is! Van különbség.
2020. nov. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még az életben nem szárítottam, mivel nem is kell.

Ha helytelenül volt tárolva és pl. nedves, azt onnan veszed észre, hogy ragad a pálca.

Akkor van értelme a szárítgatásnak.

2020. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
* Természetesen úgy értendő, hogy hegesztés közben ragad.
2020. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Te is próbáld ki! :) A frissen bontott nyilván jellemzően jó, de ha tkp elforralod a rutilosodról a levegő páratartalmának nagy részét, jóval nyugodtabb az ív, jóval kezelhetőbb a darab elektróda, még ívet is kezesebben fog. Nyilván csodát nem művel a varratfémmel, de amennyivel egyszerűbb a dolgod, annyival jobb lesz az eredmény átlagban.


Trafóval csinálták sokan, főleg párásabb időben, hogy szándékosan kis amperen melegítettek egyet az elektródán, és már azon melegében jobban lehetett dolgozni vele.

2020. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi a tanácsot, legközelebb kipróbálom.
2020. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!