Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell karbantartani a...

Hogyan kell karbantartani a varrógépet? Pl. Olajozás de hol? és milyen időközönként?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eltávolitom kis ecsettel a szöszmöszöket.Az olajozástól én is tartok.
2010. aug. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb: csak varrógépolajat használj,mert más olaj tönkre teheti a varrógépet!

Ha hallod,hogy "zörög" a gép,akkor érdemes a kisebb tisztítás.Attól függ,hogy mennyit varrsz,ez lehet hetente vagy havonta is.

Vedd ki az orsótartó részt, és vedd le a tűlemezt. Egy ecsettel tisztisd le róluk a ráragadt szöszöket. Esetleg használhatsz óvatosan egy fogpiszkálót is a nehezen hozzáférhető helyekre. Tégy egy-két csepp olajat az orsótartóhoz, mielőtt visszateszed a helyére. A gép elején,ahova a tűt teszed,minden mozgó részhez tégy egy csepp olajat. A kereket kézzel mozgasd,így látod,hol kell olajozni. A tetején van néhány nyílás, a használati utasítás szerint oda is kell olaj.

Mielőtt újra kezdesz varrni,egy anyagdarabon varrj néhány sort,hogy a felesleges olaj kijöjjön,és ne a ruha legyen olajos.

Inkábbb sűrűbben olajozd,minthogy kiszáradjanak a mozgó részek.

Az egész gépet elég évente egyszer-kétszer kitisztítani. Ehhez nem kell feltétlen szerelő,ha nem vagy kétbalkezes. Vedd le a gép tetejét,tisztítsd ki a szöszöktől a forgó-mozgó részeket,és tegyél mindenhova pár csepp olajat,majd tedd vissza a tetőt a gépre. Amire nagyon vigyázz: csak fémrészeket szabad olajozni,műanyag részeket nem,mert azok az olajtól összetapadnak és használhatatlanok lesznek. Általában műanyagból van minden gépen a különféle öltéstipusokhoz való váltó. De lehetnek más részek is műanyagból.

Ha valamit nem értesz,dél körül újra a neten leszek,és szívesen válaszolok.

2010. aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm.

melyik része az orsótartó :) ? alul amelyik rész az alsó szálat adja?

még kezdő vagyok, heti 1-2szer használom, de már varrtam egyszerű de csudaszép dolgokat.

2010. aug. 11. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Alól van az orsótartó,ami tartja azt bobinnak hivják felénk.Csak a fémrészeket olajozzuk,de néha kell is,nekm is van vagy 25 éve,most örököltem egy másikat,ami még régebbi.A régiek jók,nem müanyagból állnak.
2010. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bobin az,amire az alsószálat tekered. Az orsótartó pedig az,ahova beteszed a bobint,amikor kezded a varrást.
2010. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!