Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műszaki-elektronikai cikk...

Műszaki-elektronikai cikk olajozása (mozgó alkatrész). Mivel? Hogyan?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Az alábbi két képen látható precíziós vezérlőm egy HOTAS. Használat közben a fém-műanyag részek súrlódása elég magas fokú, így nehéz használni. A műszert (botkormány), rúgó tartja egyenesben aminek a leszorító ereje elég határozott. Ez nagyjából gyakori probléma lehet egy ilyen új készüléknél. Varrógép-csapágyzsírral próbálkoztam, de a ragadós tulajdonsága miatt csak rontott a helyzeten, így alkohollal eltávolítottam. Többen olajat javasoltak zsír helyett. Milyen termékkel tudnám megoldani az olajozását és mely részeken érdemes. Főként sztem a műanyag-fém találkozása problémás és a korrózió. Konkrét márkanév is kellene... Köszönöm!


2010. aug. 11. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
WD-40
2010. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Lehet kapni műszerolajat.
2010. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem olyan egyszerű a dolog mégsem... a WD-40 70% petróleum, gyúlékony és vízkiszorító. Műszerolajból sem mindegy, hogy milyen, most a Würth-nél nézelődök, de nem igazodom el.
2010. aug. 14. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!