Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nagyobb mennyiségü papír...

Nagyobb mennyiségü papír (reklámújságok meg hasonlók) méretre darabolása egyszerü módszerrel?

Figyelt kérdés

Különbözö projektekhez szükség lenne ilyen papírok pontos méretre vágására úgy, hogy a szélei is szépek legyenek, de nem tudom, mivel.

Ollóval sokáig tart meg fárasztó, késsel nem lesz pontos, a széle meg sokszor nem egyenletes - és más ötletem meg nincs.



#Papír darabolás
2020. dec. 5. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyomdában tudják egyenesre vágni a papírkötegeket.
2020. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak nekem nincs nyomdám, valami házi(bb) megoldás kellene.

Meg többféle méret és forma kell, azért annyi nincs, hogy megérné egy nyomdának ezzel foglalkozni.

De köszi, hogy idöt szántál rám!

2020. dec. 5. 14:08
 3/12 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy karos papírvágó, az talán jó lenne neked.
2020. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A férjem mérnök, mindig fa vonalzó fém éle mellett vágja a papírokat egy nyeles, zsilett-szerű vágószerszámmal. Mindig tökéletesek a szélek. Több réteget is szokott így vágni.
2020. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A vonalzó mellett vágás nem rossz ötlet, csak valószínüleg túl fárasztó.


A karos papírvágóra rákeresek, lehet, hogy az lenne a megoldás!

2020. dec. 5. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:

A karos papírvágó szuper jó, de drága.

[link]

2020. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A vágógépek elterjedése előtt úgy készítették a könyvek szép sima oldalfelületeit, hogy az összefogott íveket éles késsel lenagyolták, majd falapok közé szorították úgy, hogy a falap egy picit túlnyúlt a leendő vágásvonalon. Ezt a fa-papírlapok-fa köteget erősen összepréselték, és gyaluval pontos méretre faragták. Csillogó, sima felületet lehet így létrehozni.
2020. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os: köszi a linket, szerintem az olcsóbb (10-15 ezer körüli) kategória megfelelne nekem!


7-es: köszi az infót, erröl eddig nem is hallottam, érdekes ötlet, de gondolom, régebben tényleg nem volt már lehetöség!

2020. dec. 5. 15:22
 9/12 anonim ***** válasza:
2 bútorlap közé fogod, összeszorítózod, majd konyhakéssel, borotvapengével lefarigcsálod.
2020. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A nyomdászok mind jó fejek!(én is az vagyok)

Én azt javasolnám,hogy keress a környéketeken egy kisebb nyomdát,esetleg dekorost,és kopogj be hozzájuk,-elvágják Neked! Ha van nálad reklámszatyor 1~2 dobozos sörrel,vagy üdítővel,az se rossz....

Egyetlen egyre nagyon figyelj!Sehol NE legyen benne tűzőkapocs.

2020. dec. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!