Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyezeti lámpához muszáj...

Mennyezeti lámpához muszáj földelés?

Figyelt kérdés

Lakásfelújítunk, régi mennyezeti lámpát cserélnénk újra. az új lámpának van földeléskábele, de a réginek nem volt, nincs is behúzva. A villanykapcsoló a nullát szakítja meg.

Muszáj ezeknek földelést vinni? Egyáltalán honnan?



2020. dec. 8. 06:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, kell neki. A kapcsolo pedig a fazist szakitsa. Azt hogy honnan, egy villanyszerelo el tudja donteni, ha latja a kornyezo dobozokat es szerelvenyeket.
2020. dec. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
akkor kötelező ha fémházas a lámpatest,műanyag esetén nem.
2020. dec. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
#2 Ez azert nem ilyen egyszeru. Attol fugg, hogy melyik ev osztalyba tartoziik. Attol hogy a burkolat nem fem, tartozhat az 1-esbe, mivel nem zarja ki hogy hiba eseten bizonyos reszek erintese nem okozhat aramutest, illetve nem garantalt, hogy az aramvedo kapcsolo mukodesbe lep (ha van persze). Ha van kialakitott kotespont a foldnek, valoszinuleg 1-es osztaly. Mivel a kerdezo nem ert hozza, mar csak azert is hivnek egy villanyszerelot, hogy megforditsa a kapcsolot es letisztazza a keszulek erintesvedelmi osztalyat.
2020. dec. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A kapcsolo megforditas alatt akapcsolt potencial csereleset ertem.
2020. dec. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
2# nincs igazad. Mindenhová kötelező kihúzni a védővezetőt! Nem tudod milyen védettségű szerelvény lesz egyszer ott, aminek kellhet!
2020. dec. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Milyen lámpa ez?

Mi 2 hónapja voltunk ugyan ebben a helyzetben. 5 éve volt felújítva a lakás elektromos rendszere, védőföld egy lámpánál sem lett behúzva akkor. Az új lámpánknak meg volt védőföldje. Mivel nem igazán értettem hogy miért kell egy műanyag lámpának, szétszedtem, és megnéztem hogy hova van bekötve. Sehova. Ahogy bement a készülékházba el volt vágva és leszigetelve a kábel vége. Úgyhogy nem is foglalkoztam vele, kihagytam a bekötésnél. Szóval én először azt nézném meg hogy egyáltalán kell-e neki a védőföld.

2020. dec. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
6# így kezdődik a kontár spórolás, hogy nincs behúzva ami kötelező vagy 25 éve.
2020. dec. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Nézzük a tényeket. Működni fog anélkül is, de ha nincs akkor tutira nem fogja senki csak ezért szétvésni az otthonát,százezreket kifizetve a villanyszerelőnek meg a festőnek. Izzócserénél meg biztos ami biztos ne felejtsétek lekapcsolni a kismegszakítót! Más esetben meg amúgyse nyúkál ott senki.
2020. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Ez nem volt egy tul effektiv kockazatelemzes. 😁
2020. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Megvan annak a módja, hogyan lehet szabályosan védővezetőtlen egy lámpahely.

1. Ha az áramkör csak kettős szigetelésű készülékeket táplál.

2. Ha az üzemeltetési utasításban írásban rögzítve van, és mindenkivel aláíratva, hogy oda csak kettős szigetelésű készülék szerelhető fel.

Ez a szabvány.

2020. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!