Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha a hangelnyelő szivacsot az...

Ambruska kérdése:

Ha a hangelnyelő szivacsot az én szobám oldaláról teszem fel és nem abból a szobából ahonnan a zaj jön úgyis ér valamit?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a hullámos résznek a zajforrás felé kell néznie hogy megtörje a hangot így úgy is szögelném fel. Csak az érdekelne hogy így mennyire lesz hatásos, tompít valamit a másik szobából érkező zajon?

2020. dec. 26. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Igen, bepenészedik mögötte a fal.
2020. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a szivacs amire te gondolsz, nem erre valo. Helyisegen (vagy hangdobozon) beluli allohullam csillapitasara valo, egy bizonyos frekvencia tartomanyban. Hangszigetelesre onmagaban alkalmatlan, mindegy hogy teszed fel.
2020. dec. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igazából erős köhögést szeretnék csillapítani ami a másik szobából jön nem felőlem. De sajnos csak az én falamon tudom kivitelezni. Tényleg semmit nem ér? :/
2020. dec. 27. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmit.


Marad a költözés.

2020. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ajtó és a keret, illetve küszöb közötti rések teljes befedésével talán valamennyit tudsz csillapítani (amennyiben nem záródik megfelelően az ajtó). Egyéb iránt vagy ajtó csere, vagy az ajtóra belülről farost lemez, drasztikusabb esetben komplett bútorlap felcsavarozása távtartókkal, az ajtó és a bútorlap közé pedig olyan szigetelőanyag, aminek van súlya. Amit megpróbálhatsz, és biztos hogy valamennyit csillapít, azok az autóhifi boltokban kapható bitumen alapú, öntapadós csillapító anyagok. Egy 5mm vastag réteg az ajtóra belülről úgy ahogy van, már biztosan hallható eredménnyel jár. De egyrészt túl nagy macera, harmadrészt az árából már ajtót lehet venni, negyedrészt szinte biztos hogy nem tudod a későbbiekben nyom nélkül eltávolítani.

Ha van lehetőséged és ezt ötvözöd azzal, hogy az ajtó feléd eső részére még plusz anyagot is raksz, 10-15 decibelt is tudsz akár csillapítani.

2020. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!