Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész láncából (ahogy...

Láncfűrész láncából (ahogy bicikliláncból) lehet kivenni egy szemet, ha nagyon nyúlik munka közben? Ha nem, hol lehet újat venni adott típushoz?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy ilyenről van szó:


[link]


2021. jan. 31. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Fölösleges szedegetni a láncot. Gazdaboltban adnak újat, ha viszed a régit.
2021. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem félted az életed ...
2021. jan. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nyúlik, akkor vagy nincs kellően olajozva (és erősen felmelegszik), vagy nincs kellően meghúzva a láncvezető lap csavarja.
2021. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Lehet kivenni,szoktak is csak ezzel a lánccal az a gond,hogy ha beviszed a Stihl vagy Husqvarna kereskedésekbe,nem fogják megcsinálni mert saját patentszem kellene az újra szegecseléshez.Az övékkel nem fogják összerakni.Lehet kapni több Magyar webshop-ban is patentszemet hozzájuk de akkor is kérdés megcsinálja -e valaki.Láncvezetőn rajta van minden adat ami alapján vehetsz rá újat ,persze az is megoldás ha beviszed a Stihl-hez a láncod és az alapján kapsz egy rendeset úgy 5500-6500ft áron.Később ezt a márkás láncot már szégyen nélkül beviheted hozzájuk szem kiszedésre-élezésre stb...
2021. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Olcsó, noname láncfűrész. Nem csodálom, hogy kezdődnek a problémák.
2021. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös: Most, hogy már látom, hogy ez milyen, már lehet én is jobbat vennék, de most hirtelen ezt kell használhatóvá tenni. Utána majd nézek magamnak egy jobbat, hogy jövőre ne ezzel kelljen szívni.


Te milyet vennél? Akácfákat kell kivágni vele, és akkorára felvágni a helyszínen, hogy felférjen a pótkocsira. Az aprítás már a körfűrész dolga otthon, de azért évi 30-40 fát ki kellene dönteni, legajjazni, és felvágni 1-2 m-es darabokra. Milliókat azért nem költenék rá.

2021. jan. 31. 16:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Én se vagyok az indokolatlan pénzkidobás híve, de ez a fűrész nem 30-40 fa kivágásához és darabolásához van gyártva. Főleg nem évi 30-40-hez. Arra jó, hogy ha időnként adódik 1-2, azt meg lehet oldani vele.

Ha már megvan, tartaléknak jó. Beviszed a láncot egy szaküzletbe, ahol foglalkoznak láncjavítással, és ha van hozzá patentszemük, olcsón megcsinálják. Én már szedettem ki, falun lakó kolléga kért meg rá, valami 1000 Ft körül volt, de már több éve.

Új lánc se kerül sokba, de lehet, hogy ez a fűrész már nem éri meg, hogy elkoptass vele egy új láncot.

Szerintem vagy vegyél egy 100 E körüli fűrészt, vagy sok olcsót. Az is megoldás lehet, most itt a munkahelyem környékén dolgoztat egy vállalkozó egy csomó cigányt, fa- és bozótirtáson. Piacon vett egy rakás valóban bikaerős fűrészt (10 E/db), aztán hajtják, ameddig megy, utána eldobják, és veszik elő az újat. Mikor ezt láttuk, az egyik kolléga mondta, hogy ő tavaly beszélt egy fakitermelő vállalkozóval, aki szintén ezt csinálja, nagyban veszi a piacos fűrészeket, és ezekkel dolgoztat. Annyiból megússza az évet, mint amit a másik vállalkozó csak a Husqvarnái pótalkatrészeire költ, aki 4 évente vesz új fűrészeket.

Ez a te fűrészed se sokkal komolyabb, mint a 10 E-sek.

2021. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki béna az addig használja míg megy és eldobja,aki nem botkezű és van egy kis értelem is a fejében addig használja még megy utána fillérekből megjavítja -közben még jól is szórakozik.100E-körül melyik fűrész alkalmas fakitermelésre? Ms260 is 155e körül mozog újban jófogáson.Üzletben meg Stihl Ms211,Husqvarna 435....??? Lagymatag picsafüst mindkettő. Használt gépet meg egy olyan embernek-nem bántás-aki nem tudja hol lehet láncot venni ,szerintem rizikós...
2021. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Erre a munkára biztosan nem vennék kétszázezres márkás fűrészt. Ez kb. erdőtakarítás kategória. A helyedben beruháznék egy ilyenbe: [link]

Már nem piacos kategória, van rá garancia, és az alkatrész se annyi, mint a profi márkásakhoz.

2021. febr. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!