Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudok kitisztítani egy...

Hogyan tudok kitisztítani egy több évtizedes horganyzott "fürdőhenger"t?

Figyelt kérdés

Ez egy 120 literes tartály,valamikor fatüzelésű volt.

Kb. 15 éve fent van a melléképület tetején,nyáron feltöltjük vízzel,és ha felmelegszik,onnan tusolunk.

Tető felújítás miatt amúgy is le kell szedni,gondoltam,egyúttal kitakarítom.

Jócskán vízköves már belülről.


Mivel lehetne(majd a tavasszal) kitakarítani.Vegyek jópár liter vízkőoldót,és azzal lötyköljem,forgassam?

Vagy az a citromsav por,amit lehet kapni az jó lehet vízben feloldva?

Esetleg ipari sósav felhígítva kis vízzel?

melyik lenne a jó(bb)


2021. febr. 1. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ecetes víz. Sok fog kelleni hozzá, de szépen leszedi.
2021. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ecet halottnak a csók, hacsak nem töltöd fel 20%-ossal az egész tartályt.

A sósav a legjobb vízkőoldó (a bolti "vízkőoldó" igazából felesben higított a sósavhoz képest, és ugyanannyiba kerül)

A citromsav is jó.

De először amennyi vízkő lejön mechanikusan szedd le, ütögetéssel.

2021. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én vízkövet ecettel szoktam leszedni. Fent beöntöm, majd leeresztem. Ezt ismétlem sokszor. Igaz, a fürdőhengernél kisebb tartályokon. A sósav biztos, hogy oldja a horganyt, adott esetben nem nyerő. Az ecetről nem tudom.

Feltöltöd (akár hígított) ecettel, pár órát vársz, leereszted, ha tudod egy szűrőn keresztül. Ha van lehetőséged a maradék vízkövet megkapargatod (a horganyzásra vigyázva), és visszaöntöd a lötyit. Ezt egy folyadékkal 2-3 alkalommal tudod eljátszani.

2021. febr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezen 3 lyuk van gyárilag...egy-egy alul,és felül,valamint egy oldalt a paláston,kb.1/3-nál. Mindegyik kb. 3/4"-s.

Meg ugye a közepén a füstjárat...

2021. febr. 2. 12:46
 5/6 A kérdező kommentje:
[link] Ilyen...
2021. febr. 2. 12:49
 6/6 anonim válasza:
A sósav mindent IS leszed!
2021. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!