Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gáztűzhely gáznyomása mitől...

Gáztűzhely gáznyomása mitől csökken le mostanában percek múlva, miközben legalább háromnegyedig van a gázpalack?

Figyelt kérdés

Be van bugyolálva hideg ellen a gázpalack, sőt, használaton kívül a gáztűzhely is ruha alatt, mert nagyon hideg helyiségben van, szinte azonos a hőfok, mint kint. Bő egy éve cseréltem házpalackot, tehát szintén télen.


Elég sok gáz van még benne, legalább háromnegyedig lehet.


A nyomásszabályzó váltja ki, hogy percek múlva csökken a gáznyomás? Néhány évtizedes gáztűzhelyről van szó.


Ha nagylángra szabályozva mindkét gázrózsát meggyújtom adott napon először, akkor teljes erővel égnek, széles lánggal, azonban percek múlva lecsökken a nyomás, és csak közepes erővel égnek.


Ráadásul mivel nincs védelem rajta, NÉHA, átlag kétóránként, de nem minden olyan nap, amikor használom (ha mindkét rózsa ég), kialszik az egyik.


Ha kikapcsolom a rózsákat (letekerem), és a gázpalackot is erlzárom, majd 5 perc múlva visszakapcsolom az egyik rózsát, megint maxon ég.


Az egy év alatt nem tapasztaltam ilyet, csak ritkán.


Az oka vajon az lehet, hogy télen fagyokban áll? Vagy a nyomásszabályzó már nem tökéletes?



2021. febr. 8. 16:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt meg tudja mondani valaki, HASZNÁLAT közben mennyi a legalacsonyabb hőmérséklet, amely alatt problémamentesen használni lehet?


Mert ugye eddig arra kérdeztem rá, használaton kívül (amikor csak úgy áll a helyiségben), mennyi a lehető legalacsonyabb illetve legmagasabb hőmársáklet a környezetében.


Na de mikor használhatom? Ha pl kint mínusz húsz Celsius van, és ennél fogva a helyiségben is kb ennyi, ilyen esetben szabad üzemeltetni (főzni)? Vagy ha nem, akkor hány Celsius foktól?

2021. febr. 25. 20:59
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
-20-ban is szabad használni, csak lehetetlen. Mivel nem jön ki a gáz a palackból. Ilyenkor szoktak alátenni egy lavórt vagy egyéb nagy edényt, és forró vizet önteni bele. Ez mondjuk hivatalosan tilos és robbanásveszélyes, de pl. disznót perzselni is csak így lehet hideg télben.
2021. febr. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Értem. Hány foktól működik? Mínusz tíztől? Mínusz öt Celsiustól? Honnan?

(A legalacsonyabb hőfok, amiben használtam, az nulla fok volt.)

2021. febr. 27. 16:29
 14/15 anonim ***** válasza:
Kb. ez a 0 fok az, ahol még tűrhetően működik. De lehet, hogy ha már kevés van a palackban, akkor már 0-nál se akar kijönni.
2021. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi, valami hasonlót tapasztaltam. Rendben, egyébként szerencsére nulla fok alá ritkán megy télen délben, amikor esetleg főznék.
2021. febr. 27. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!