Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vásároltam egy "nyers" fa...

Vásároltam egy "nyers" fa sámlit, lecsiszoltam, lefestettem, de érdes maradt a felület. Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval elég rendesen lecsiszoltam, de ahol ilyen fura érdes a fa, ott hiába csiszoltam le, érdes maradt a felület és festés után is. Még jobban le kellene csiszolnom, vagy hol hibáztam? Valaki azt mondta, ha lekenem valami lakk bigyóval, akkor elfedi az érdességet, egyenletes lesz.

Egyébként használata során már kopott kicsit az említett érdességből. Szóval csiszolás, vagy lakkozás megoldhatná ezt? Laikus vagyok.



2021. febr. 9. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány rétegben festetted le? Az első réteg után mindig "kiszőrösödik" a fa, ha megszáradt érdemes kicsit megcsiszolni és utána festeni a következő réteget.
2021. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Szálirányba illik csiszolni, úgy nem lesz szőrös. De lehet, hogy úgy vágták ki azt a részt, hogy szálkás. Próbáld finomabb csiszolóvászonnal is.
2021. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2x festettem le, mert az első után érzékeltem az említett szőrösödési effektust, de lehet hogy akkor több csiszolás és festés kell. Köszönöm szépen a tippeket! :)
2021. febr. 9. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A csiszolás utolsó lépése a "nedves" csiszolás, ami persze szárazon történik, de úgy, hogy előtte nedves szivaccsal letörlik a felületet. Ilyenkor a rosszul rögzülő apró farészek megduzzadnak, kiemelkednek a felszínből. Száradás után kell finom szemcséjű csiszolóvászonnal ezt lecsiszolni. A festés műveleteinek lényeges része, hogy az első, alapozó festés után a megszáradt festék felületét le kell csiszolni finom csiszolóvászonnal, hogy a felszínből kiemelkedő részek eltávolításra kerüljenek. Ha van második réteg, ezt is érdemes hasonlóan átnézni. A végső lakkfestéknél ezt már nem kell ismételni (értelemszerűen).
2021. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oh, Köszi! :)
2021. febr. 9. 18:53
 6/7 puritan ***** válasza:
A 4-es megmondta a tutit. Csak kicsit bonyolultan.
2021. febr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Finomcsiszoltad is?
2021. márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!