Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Parafa dugót mivel érdemes...

Parafa dugót mivel érdemes darabolni?

Figyelt kérdés

Milyen vágoeszkösz a legjobb a darabolására?


10mm széles korongokra volna szükségem


2021. febr. 17. 06:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Kés (tapétavágó). De lehet csiszolni is csiszolóvászonnal.
2021. febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó éles kés.
2021. febr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pontosan kellene ezeket ledarabolni. Tapéta vágóval már próbálkoztam, de pontosan nem lehet vele vágni. Azon gondolkodom, hogy egy vasfűrészhez hasonló keretet kellene csinálni és abba befogni mondjuk egy tapétavágóhoz hasonló élességű kést vagy maga a tapétavágót, csak nem tudom, hogy az mennyire bírja a hosszirányú húzó terhelést. Majd maga ezt a keretet felfogatni valamire ami megvezeti pont merőlegesen a dugóra.
2021. febr. 17. 08:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg japán fűrésszel.
2021. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Próbáltad már satuba befogni és nagyon éles késsel karikákra vágni?

Mindig a kívánt szélességet fogasd a satuba és a satupofák mellett vágd el, így egyforma vastagok lesznek a karikák. Még jobb, ha tudnál olyan satut szerezni (kölcsönzőben), aminek a pofái közé vízszintesen is be tudod fogatni a dugót és vághatod a satupofára merőlegesen, mert így nem mozdul el a dugó a hézag mentén. Megoldható közönséges satuval is, de bonyolultabb a vágás, mer oldalról kell tőled elfelé, vagy magad felé vágni. Ha kell, közben élesítsd a kést.

2021. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Satuba be ne fogd, mert változik az alakja az összenyomástól.

Hülye ötlet!

2021. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell ezt túlbonyolítani!

Kell hozzá egy éles konyhakés + egy csődarab ami hasonló méretű mint a dugó.

Mindig csak egy centit nyomsz ki rajta a csőből, és a cső vezetésével derékszögben levágod.

Ennyi.


Szívesen.

2021. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

#6,

kérlek, Te ne írj hülyeségeket!

Én már hallottam olyanról (sőt - meggyőződtem róla), hogy az alakja-vesztett parafát ha vízben tartják, felveszi az eredeti alakját. Ezt azért nem írtam meg, mert föltételeztem, hogy rajtad kívül ezt mindenki tudja, de örülök, hogy most már Te is okosodtál.

2021. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
ha satuba fogod, lapul mert puha anyag és ezzel együtt deformálódik. Így a vágás is máshol lesz. Hiába mártogatod vízbe, nem fog oda ugrani, ahol vágni kellett volna. Csak próbáld ki!
2021. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Ezzel a válaszommal befejezem a nézetkülönbségekből adódó vitát.

Ha egy száraz parafadugót satuval összeszorítok, aztán késsel, fűrésszel a satupofák mellett elvágom (elfűrészelem), akkor kiengedve a satuból visszanyomul a kerek alakjára, de legtöbbszőr nem, viszont ha vízbe áztatom (főleg melegbe, hogy hamarább megkapjam a kerek formáját), akkor nem lehet semmi baj A parafa azért parafa, hogy összenyomható és visszarugózó, majdnem mint a gumi, de attól mégis más. Minden jót!

Kedves Kérdező! Tegyél meg egyet: csináld úgy (ha van rá időd), ahogy ajánlottam, de mindig csak a 10 mm parafa lógjon ki a satupofákból, amit azok mentén lefűrészelsz. Talán az utolsó karika befogása már nem fog teljesen sikerülni a rövid befogás miatt. Ha nem akarod itt nyíltan, akkor privátban elárulhatod nekem, hogy mire kell ez a parafakarika, talán tudok más anyagot ajánlani, ami talán megfelel a célodnak.

2021. febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!