Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Budapesten hol lehet kisebb...

Budapesten hol lehet kisebb mennyiségben barkács célra vásárolni 7-8 mm vastagságú HAJLÍTHATÓ rétegelt falemezt ?

Figyelt kérdés
Én kizárólag olyan cégeket találtam az interneten, ahol tábla méretekben lehet csak kapni, ami nekem mindenképpen felesleges lenne. Szeretném kipróbálni, hogy ilyen vastag anyagból lehet-e kör alakú vagy körívvel is rendelkező képkeretet csinálni.

2021. febr. 19. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a Zatik faáruházban. Az Üllői úti telepükön lehet venni maradék faanyagokat, talán lesz neked megfelelő is köztük.
2021. febr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Hogyan tervezed meghajlítani a rétegelt lemezt?


A rétegelt lemez több réteg egymáshoz ragasztásával készül, a ragasztó és a felépítés nem engedi meg az ilyen jellegű hajlítást, formázást. A hajlított formák esetén a rétegeket eleve ilyen formába préselve ragasztják össze (ld. idompréselt rétegelt lemez).


Házilag még nem csináltam ilyet, de az ipari megoldásokból kiindulva, ha már fa, és síkból hajlítás, akkor a tömörfa gőzölése megfelelőbbnek tűnik nekem a te esetedre. Abból találhatsz leceket, az formára is jobban megfelel neked, mint a síklap.

Ezt pedig szinte minden barkácsboltban megtalálod, a hozzád legközelebb esőt keresd fel, de például én az obiban, illetve a Móricznál lévő Bakosfa Kft.-nél szoktam venni.

2021. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

2-es! Létezik kifejezetten olyan, hogy hajlítható rétegelt lemez.

Nem tudom hol lehet venni darabot, a Zatikban én is el tudom képzelni, valamint azt lehet még megpróbálni, hogy ahol táblában lehet venni, ott megkérdezed, hogy kik vettek mostanában, elkéred a számukat és beszélsz velük, hátha maradt. Én csináltam már ilyet, amikor kis méretű darab lellett valami drága anyagból.

2021. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, megoldódott, bár fél Budapestet megjártam. Az a két barkács- ill. faárubolt, amit ismertem 40 éve (a Diószegi és Dobozi utcában) azok már a múlté, nyomuk sincs. Már ott tartottam, hogy kimegyek Szemeretelepre egy fatelepre, de a Nyugati PU elriasztott és sokat kellett volna várni a vonatra is. Végül oda lyukadtam ki, hogy megpróbálom a Bakos faipari vállalkozást a Nagytétényi útnál, de a 4-es metróból éppen a Váli úti kijáratnál van egy faáru boltjuk és hallatlan szerencsémre ott volt egy 5 mm vastag hosszú csík (igen méltányos áron). Már le is vágtam belőle két 1 cm széles csíkot az univerzális rezgőszerszámmal és egymásra ragasztottam őket egy 20 cm átmérőjű lábos palástjára rászorítva egy textilhevederes szorítóval. Érdekes felhasználásokat tesz lehetővé egy ilyen hajlékony rétegelt lemez.
2021. febr. 19. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudsz róla videót mutatni? Én sem ismerem ezt a faárut.
2021. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok, köszönöm a felvilágosítást, én sem ismertem ezt eddig.
2021. febr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!