Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Főzés befejeztével mi a...

Főzés befejeztével mi a gáztűzhelyen a helyes sorrend? Előbb a főcsapot elzárni, majd a gázrózsá(ka)t, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Melyik a helyes sorrend ÉS MIÉRT? Érdeklődtem gázszerelőtől is, és laikusoktól, azonban nem szeretném befolyásolni a válaszaitokat avval, hogy közölném, kitől mit hallottam eddig. A gázszerelő magyarázatot is adott az ő verziójára, érdekel, ki hogyan tudja és milyen okot lát az ő verziójában.


Főcsap alatt leginkább gázpalackos megoldást értek (a gázpalack elzáróját).



2021. febr. 19. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Teljesen mindegy, de először a tűzhelyen kell elzárni.

Gondolom a visszaégés miatt.

2021. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, várok még meglátásokat másoktól is.

Amúgy mi az a visszaégés, és miért jöhet létre?


Mik a lehetséges veszélyek?

2021. febr. 19. 18:51
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem kell elzárni a palackot. Minek kellene.
2021. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Biztonsági okokból a palackot kell előbb elzárni, hogy a csövekben lévő gáz még elégjen és utána a gázrózsát.
2021. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

58 éves vagyok. Amióta az "eszemet tudom" palackos gázról főztünk. A mai napig is.

Még SOHA nem zártuk el a palackot,még akkor sem,ha a gyerekhez kimentünk külföldre látogatóba 2~3 hétre.

2021. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A főelzárót nem szükséges zárogatni.

Visszaégni tűzhely nem tud ,,az fizikailag lehetelen..


Ez nem 1 lánghegesztő szett,ahol az emelt nyomású és (!) kevert gázok vannak az égőfejben. És Itt tud visszaégni a palack,abban az esetben ha az égőfejben véletlen elzáródás keletkezik,és a 2 gáz (O2 + C2H2) tovább ég a fejben vagy a tömlőben,és az erősebb nyomású gáz betolódik a kisebb nyomású palackba ahol meg katasztrofális kémiai reakció(robbanás) keletkezik. Ilyen jelenség 1 tűzhelynél NEM TUD LÉTREJÖNNI.


További veszélyek..? A kiszabaduló /szivárgó gáz feldúsul a helyiségben és ott felrobban egy szikrától,és szétveti a ház falakat

2021. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha gázpalack van klasszikus módon a sütő mellett, akkor mindig a gázpalackot kell elzárni. Ha a palack valahol kint van és csővezetéken megy oda a gáz, akkor úgy használod mint egyébként, de ennél is zárd el a palackot, ha 1 napnál tovább nem használod. Biztos ami biztos.
2021. márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyilván a gázrózsákat. A főcsapot minek elzárni minden főzés után? Nem is hallottam még ilyenről.
2023. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én mindig elzártam mikor gáztűzhelyes lakásban laktam, igaz nme is használtam mindennap. Az a biztos ha el van zárva. Palackot pedig mindig el kell zárni, grillezős meg disznóperzselős palack, amit éventep árszor használsz, aztán ha nincs elzárva kirágja a sufniban az egér a tömlőt aztán szivárog a gáz és egy szikra elég hogy a levegőbe repüljön. PB gáz nehezebb a levegőnél, talajszinten gyűlik össze.
2023. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi, előző!


Mindig zárom a palackot is.


Mennyire nehéz észlelni, ha csak pici lyukat rágna bele a tömlőbe egy egér? Ha már annyi gáz szivárogna, hogy nagyot robbanna, a szagát kellően érezni?


Konkrétan évek óta egerek laknak a sufniban, pontosabban pince az.


El kell mondjam, direkt ebben a sufniban/pincében tárolom a gázpalackot, a gáztűzhelyre kötve, mivel a sufni oldala igen hézagosan bedeszkázott (tehát a fala) és így könnyen szellőzik.


A kérdésem hozzád az volna, a sufni/pince hézagos fala miatt ha mégis gáz szivárgás lépne fel, folyamatosan a külvilágba áramlana a szivárgó gáz? Azaz, a tény, hogy erősen hézagos a sufni fala, segít megelőzni a kellő robbantást okozó gázmennyiségnek a sufniban való kialakulását?


A másik tényező, hogy évek óta cefre (alkohol) van a sufniban legalul (azaz lentebbi szinten. mint a gázpalack és a gáztűzhely), ez tulajdonképp pince. Évekkel ezelőtt került oda a néhány cefrés hordó, én már így vettem a házat (nem fogyasztok alkoholt).


Évek során soha nem volt a gázzal veszélyhelyzet. Van mégis sansz arra, hogy a cefrés hordókból valami gyúlékony felpárolog, amikor a gáztűzhelyen a gázrózsát meggyújtom? Bár, tudom, a CO2 is nehezebb a levegőnél és alul gyűlik össze, esélyesen nem jut fel a tűzhely magasságába... De ha mégis?

2023. jún. 14. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!