Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A csemperagasztó (flexibilis,...

A csemperagasztó (flexibilis, fagyálló) meg tud romlani?

Figyelt kérdés

Maradt egy fél zsák ilyen ragasztóm, ami két évet pihent a garázsban. Papírzsákjában, nedvesség nem érte. Most fel tudnám használni, de azt vettem észre, hogy darabokba össze van állva. A darabokat azért kézzel szét tudom morzsolni, de gyanítom nem ilyennek kéne lennie.

Mi történhetett vele? Megromlott? Ragasztáshoz vegyek inkább újat?


2010. aug. 17. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
újat vegyél
2010. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké. Egyébként meddig lehet eltartani a csemperagasztót? Csak mert ha megint megveszek egy 25 kilós zsákkal, annak a nagy része megint meg fog maradni.
2010. aug. 17. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:

elvleg ha por alakú akkor nagy baja nincs, ha szét tudod morzsolni, az max annyit jelent, hogy a levegő nedvességtartalmától összeállt.

Simán el tudod használni, a ragasztón nincs ami megromoljon.

2010. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-3kg-os ragasztót is lehet kapni pl obiban...elvileg 6 hónap a szavatossági ideje, de ha száraz marad, és próbára köt, akkor használható
2010. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csináltam egy próbát, kikevertem egy kis mennyiséget. Egy diányi gombóc lett a pépből. Hát nem valami biztató az eredmény. Nem mondhatnám, hogy kő keményre megkötött. Kézzel simán szét tudom morzsolni egy napi kötés után.

Néztem pont mai 5kg-os kiszerelést, de az meg lehet, hogy pont kevés lesz. Ha pedig abból veszek kettőt, akkor már drágább, mintha a 25 kilót megvenném.

2010. aug. 17. 21:01
 6/6 A kérdező kommentje:

Volt olyan cementem, ami egy évtizednyi tárolás után is tökéletesen megkötött.

Ezzel viszont nem merek kockáztatni, mert ha mégsem fogja meg a lapokat, nagyobb munka lesz ezt lekaparni, mintha vennék egy zsák új ragasztót.

Ezt meg majd bekeverem betonba, oda biztos jó lesz.

2010. aug. 17. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!