Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fonott, fazék, lapos drótkoron...

Fonott, fazék, lapos drótkorong mi mire való?

Figyelt kérdés
Sarokcsiszolóra szeretnék venni drótketkorongot. Melyik mire való és melyik miben jobb/roszabb mint a másik? Köszönöm a segítséget

2021. márc. 18. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fazékkorongot az Aktív árulja a legolcsóbban(olcsóbb,mint a kirakodó vásárban).80~90-s nél NE vegyél nagyobbat a "kisflex"-re,mert nagyon rázza,ha nagyobb. Amúgy nem igazán szereti a gép,nem tesz jót sem a csapágynak,sem a fogaskerekeknek(igaz,ha olyan melóm van,én napi 3~4 órát használom,szinte folyamatosan.)
2021. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mind ugyanarra való. Leginkább fém csiszolására. Olyat érdemes venni, amelyikkel fel tudod szerelni a védő deklit, mert szórják a szálakat, mint a nyilat. Védőszemüveg kötelező, és jobb, ha nincs senki a közelben. A legjobb, ha fordulatszám szabályozós a csiszolód, nem rezonál annyira, mint a sima flex.
2021. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Motor, bicikli teljes felújítására kéne fémig lecsiszolni a rozsdát és a festéket egyaránt. fordulatszám szabájzós flexel lesz használva. A rázáson kívül nagyon könnyen kitudja rántani az ember kezéből a flexet ha beleakad valamibe? Köszi a válaszokat
2021. márc. 19. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ésszel kell használni, és akkor nem akad bele semmibe.
2021. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én személy szerint eddig használtam gömbkefét, és fazékkefét, illetve fúrógépbe befogható dróftkefét. Van ahova a fazékkefével jobban beférsz a kisebb rádiusz végett, de sokkal jobban rázza a gépet. Igaz nem sokat használtam a fazékkefét ebből kifolyólag, mert sajnáltam a gépet. Lehet ez is bekopna, mint a gömbkefe (lapos), mert az gyakorlatilag ugyanúgy kopik mint egy vágókorong. Jó sokáig bírja egyébként, de az elején bekopik és onnantól nem rázza a gépet. A fúróba befogható meg sokat szerintem nem ér. Én személyszerint nem tudtam effektíven használni, gyanítom kevés neki a fordulat.


Én szvsz mindenkép a gömbkefét/laposkefét ajánlanám.

2021. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!