Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pozdorja konyhaszekrény...

Pozdorja konyhaszekrény kivetőpánt csavarjának furata kitágult nem fogja a csavar hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Nem az ajtó oldali hanem a szekrényen lévő euro csavarok furata teljesen kitágult ki-be jár a csavar.
2021. ápr. 4. 01:14
 1/10 A nagy Levin ***** válasza:
94%
Kicsavarod, a lyukba gyufaszálat teszel, szintbe vágod, visszacsavarod a csavart. Esetleg egy kis ragasztót is tehetsz rá.
2021. ápr. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
...és úgy akár egy hónapig is jó lehet...
2021. ápr. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Vagy fursz egy 8as furatot, beleragasztasz egy 8as fatiplit, és ebbe (elofuras után) már stabil lesz.
2021. ápr. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es és a 3-as jót írt. Nem egy hónapig lesz jó, hanem pár évig. Esetleg át lehet fúrni más helyre a pántot.
2021. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
#4, igazad van,csak azzal az a probléma, hogy egy átlagos kivetőpánt ajtó felöli része be van sülleysztve, tehát kell hozzá 35- ös forstner és marad a helyén egy (vagy két) lyuk.
2021. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös! Hát igen, ez így van, azért jó a másik két megoldás, sőt jobb is. Én a gyufaszálast csinálnám.
2021. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Az, hogy meddig lesz jó, az függ a kivetőpánt "erősségétől", a használójától és, hogy a pozdorja minősége milyen.


És mivel pozdorja, ezért nem gondolom annyira értékesnek, hogy ne lehetne átfúrni ott, és két-két átmenő nagyfejű csavarral rögzíteni az ajtót.

2021. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Végül a fatiplis megoldást választottam. Masszív lett nagyon, jobban fog mint a gyári furattal. Köszi mindenkinek.
2021. ápr. 4. 18:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es! Jaj!!! Az a kontárkodás legalja lenne. Attól, hogy forgácslap, még lehet ám jó minőségű, szép bútor. Egyébként a pánt erősségén nem múlik az, hogy a csavar kiszakad-e a forgácslapból. Az egy másik probléma, ha gyenge a pánt és eltörik az is.
2021. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Tudom hogy kontárkodás, azért sem írtam az elején, hanem csak a gyufaszálas megoldás tartósságát vitattam, amit már évtizedek óta javasolnak ilyen esetekre.
2021. ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!