Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus fúróval keményfába is...

Akkus fúróval keményfába is lehet fúrni lukat, bírja az akksi?

Figyelt kérdés
Pl akácfába.

2021. ápr. 21. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Ha az az akkus furo valojaban csavarbehajto, akkor nem. Ha megirod a pontos tipusat, akkor meg tudjuk mondani, hogy melyiked van.
2021. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem az akksi a gond hanem a teljesítmény. Nekem egy Hyundai akksis fúróm van, ez ilyen jobbféle barkács kategória. Lehet vele keményebb fába fúrni, nem probléma. Csavart is jól behajt kemény fába ha előfúrod a lyukat. Építettem vele komposztálót és magaságyást akác és egyéb deszkából, és az akksi is bírta.
2021. ápr. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudsz fúrni. Vasat is, fát is.
2021. ápr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha egy kicsit normálisabb a barkács kategóriában is van bőven olyan gép, ami ezt lazán teljesíti. Természetesen kell hozzá jó minőségű fúrószár is, ill. akár ha nagy lyukról van szó, akkor előfúrás (de az sem feltétlen).

Barkács kategóriában egyébként a Parkside akkus fúrócsavarozó gépei ár/érték arányban kiemelkedőek.

Én egy ParkSide PSBSA 20-Li C3 tip. használok otthoni munkákhoz, akciósan 1 akkuval, töltővel 15 ezer forint volt, gyak. el nem tudom képzelni, hogy ez az ár ne lett volna bőven gyártási ár alatt! 2Ah-s akku járt hozzá, vettem mellé egy 4Ah-sat, azzal akár egész nap lehet dolgozni.

Legutóbb 240-es szerkezetépítő csavarokat hajtottam be vele, mondjuk azért nem erre való, azt tegyük hozzá, de úgy tolta be ütve, mint a semmit!

2021. ápr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én 30.000 Ft alatti kategóriára gondoltam.
2021. ápr. 22. 14:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Parkside pl. az, csak nézz szét Lidl-ben, van-e akciósan, többnyire szokott lenni.
2021. ápr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is most vettem egyet, lehet, hogy még van.

19ezer Ft akkuval és töltővel együtt.

2021. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

* 45 Nm-es

Még a csuklókaros 5 méteres napernyőmet is lazán ki- be tekeri.

2021. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#4:

"akciósan 1 akkuval, töltővel 15 ezer forint volt"

Akkor elég nagy szerencséd volt, mert az a gép "normál" áron jóval 30 ezer felett van. Nem mondom hogy rossz gép, de ha teljes áron nézzük, bőven van hasonló tudású, minőségű konkurenciája, sőt.

Egyébként hidd el, hogy ez nem volt a gyártási ár alatt.


"vettem mellé egy 4Ah-sat, azzal akár egész nap lehet dolgozni."

Az 80 Wh. Azzal az egész nap dolgozás azért elég problémás, ha csak nem arra gondolsz, hogy szerelsz össze valamit, és 10 percenként behajtasz egy csavart.


"azt tegyük hozzá, de úgy tolta be ütve, mint a semmit!"

A csavarbehajtásnál mi értelem van "ütve"? Ez ütvefúró, nem ütvecsavarozó.

2021. ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az akkus fúrók telejesítményét nem az aksi korlátozza, hanem a motor. Attól függ, mekkora lyukat akarsz fúrni. Nyilván 50 milimétereset nem nagyon fogsz egy olcsóbb kézi fúróval, de ha csavarnak akarsz előfúrni, azt bőven lehet gyakrolatilag bármelyikkel.
2021. ápr. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!