Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » PurePro M800 as RO víztisztító...

PurePro M800 as RO víztisztítóban mennyire könnyű cserélni a szűrőbetéteket?

Figyelt kérdés

Kel még valami mást is cserélni csatlakozásokat vagy ilyesmi vagy csak a betéteket?

[link]

[link]



2021. máj. 9. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz, viszont először az előszűrőket cseréld ki, majd pedig membrán nélkül mosasd át a rendszert, hogy az esetlegesen aktívszén szűrőben lévő elszabadult szénpor ne károsítsa a membránt. Erre én azt a megoldást használom, hogy az előszűrők után még van egy 1 mikronos finomszűrő is, ami pont ez miatt, cserekor szép sötét szokott lenni.
2021. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Közben támadt egy ötletem azért gondolkodtam másik vízszűrőben mert az enyém kicsit behalt bele szorult az egyik szűrőház és hát sajnos kuka lett az egész amúgy RO 102-A szűrőm van [link] na a lényeg néztem,hogy a tök ugyan ilyen szűrők pl úgy vannak kivitelezve,hogy nem egybe van öntve a szűrőtartó tető hanem mindegyik háznak külön teteje van és az van felcsavarozva a fém tartóra.Szóval úgy néz ki olcsóbban jönnék ki ha építenék egy házat ugye akkor csak három szűrőtartó kéne kupakkal plusz a köztük lévő összekötő cső

[link]


[link]


Ás ezeket rögzíthetném a fám tartó konzolra és ez max 12EFt ből kijönne nem kéne hatvanezer forintot kiadnom plusz tudnám továbbra is szerezni az olcsóbb szűrőket meg itt van ugye a szűrő többi része tartály csaptelep minden.

2021. máj. 9. 21:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és ezután vigyázni még jobban,hogy ne szoruljon meg a tartály.
2021. máj. 9. 21:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Neked egy kisebb teljesítményű inline előszűrős RO-d van, aminél ugye házzal együtt kell cserélni a szűrőket, kivéve a membránházat aminél csak betéte cserélünk. Amit pedig fejlesztenél, ott nagyobb teljesítményű 10 colos szürőházak vannak,a miben csak betéte cserélünk. Viszont annyira nagyon olcsóbb nem lenne a csere betétek cseréje később. De attól függ, hogy menyi RO vizet használsz.

[link]

2021. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4/


Hogyne lenne olcsóbb számold ki én a betéteket úgy szerszem ,hogy a három 6 havonta cserélni szükséges szűrő az kb 2800Ft az 1 éves szűrő az kb 2500Ft a 2 éves szűrő meg olyan 7500Ft nos az m800-hoz a négy szűrő ami az 1 éves meg a 3 6 havonta cserélendő az lenne 8000Ft na már látod a pénzbeli különbséget?Ja és az m800-hoz a 2 évente cserélendő szűrő az 9500Ft mint.

Szóval RO 102-A csak 4 szűrőt számolva 5300Ft az m800 meg 8000Ft

2 éves szűrők között is van min 1500-2000Ft difi.Egyébként én egy helyről akciósan szerzem a szűrőket tehát kicsivel olcsóbb.És amúgy meg bevált nagyon az RO 102-A csak jött ez a gikszer.

Meg ha megnézed mondjuk megépítem a szűrőházat mondjuk 12EFt ha meg veszem az m800-at meg 65EFt máris spórolnék 53EFt-ot.

2021. máj. 9. 21:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak ketten beszélgetünk ;) De ott van a linkben, hogy az inline és a 10 colosba való előszűrő 3 darabos szett 4500Ft, a 4-es meg 6000Ft. Én mindig a koplett szettet cserélem, úgy évente, amit amúgy vízfogyasztás alapján szokás cserélni, a gyártók lovagolnak , hogy x időnként. De ha megnézed a leírást, akkor 6 ezer litert ír, de függ a vízminőségtől.

A membrán meg ezek felett van, azt ha megoldott az őblítés, akkor elég sokáig jó, nálam ez automatizálva is van.

[link]

2021. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6/


Én leírtam mennyi körül szerzem mert én nem boltból veszem a szűrőket hanem egy közvetítő cégen keresztül.Én mondjuk a 3 szűrőt 6 havonta szoktam cserélni akkor most nem jól csinálom?Mondjuk nálunk elég kemény pl a víz meg 6 hónap alatt az átlátszó szűrő részben már elég barna a szűrő színe de az ezen a képen is látszik [link] a legfőbb szűrőt amire meg 2-3 évet írnak azt 2 évente szoktam cserélni de gondom még sosem volt belőle.

2021. máj. 9. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Bajt nem csinálsz vele ha gyakrabban cseréled, de ha keveset használod, akkor simán ki lehet húzni vele jóval tovább is, hiszen a leírásban 6 ezer litert írnak. Nálunk is itt a Dunántúlon elég kemény a víz, és nekem az RO egy nagy akváriumoz való cserevizet szűr, és így szokom évente cserélni a betéteket. Membránt meg akkor, mikor már drasztikusan elcsúszik a jó és a mellékvíz aránya. Nálam dupla membrános a rendszer, vagyis az első mellékvíze még egyszer meg van szűrve, így valamivel jobb arányom van új membránokkal mint 1:1
2021. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8/


Na hát mi ivóvízre használjuk meg főzés ilyesmi.Jól látom neked is középen külön összecsatlakoztatott házaid vannak?

2021. máj. 9. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!