Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztéshez érdemes megvenni...

Hegesztéshez érdemes megvenni az olcsó automata fejpajzsokat?

Figyelt kérdés

Vettem egy kis hegesztőinvertert, soha nem hegesztettem életemben. Kéne egy fejpajzs, de 5000 Ft -tól 50e Ft -ig mindenfélét látok, nem tudom megítélni, melyik mit tud. Nincs sok pénzem, ezért a legolcsóbban szeretném megvenni, ami már alkalmas a célra. A luxus nem fontos nekem, az viszont igen, hogy a szemem ne menjen tönkre és azért lehessen használni kényelmesen. Valakinek van tapasztalata az ilyen olcsóbb, automata sötétítésű pajzsokról, érdemes-e ezeket megvenni? Pl. egy ilyet:


[link]



2021. máj. 17. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neked ez tökéletes,mivel még nem hegesztettél,nem is fogod sokat használni mert hát mire ?
2021. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1: Nem egészen értem a válaszodat. Még nem hegesztettem, de szeretnék. Ezért vettem az invertert. Ilyen alapon akinek még nem volt kocsija, ne is vegyen, mert hát minek is kéne neki? Úgyse menne vele sehova.
2021. máj. 17. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában évente kb. 3x hegesztek. Tavaly egy fém vázat ujjitottam fel, ott 2-3 hétig melóztam, naponta hegesztettem, ez volt eddig a legtöbb.

Ugyaninnen rendeltem, talán ugyanezt az automata fejpajzsot (vicc volt, hogy sima feketét rendeltem, és USA sas logóval kaptam) . Hibátlanul működik,hegesztés után másnapra semmit sem érzek a szememen, nem vörös,nem gyulladt. Alkalmi használatra szerintem megfelel. Ha lenne Lidl-ben aktuálisan, akkor onnan venném, azon mégis van egy CE jelölés.

2021. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jók, bár azok közt nézném a jóárast, amin négy szenzor virít a látómező négy sarkában, és a panel összmérete akkora, hogy át lehet menteni létező sima fejpajzsba minimális hekkelgetéssel (a felfogatását ki kell találd). Erre azért lehet szükség, mert általában a fejkosár a leggyengébb láncszem, és jó, ha végszükség esetén át tudod dobni a panelt valamibe, amihez kapsz mindent, vagy ha nem, hát az egész nem összeg.
2021. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem, hogy két műszakban fogom minden nap használni, alapvetően hobbi-barkács célra kell, főleg kedvtelésből hegesztgetnék ezt-azt. Csak a netes review -kban olvastam többeknél, hogy panaszkodtak, mert egyes fejpajzsok villogni kezdtek, vagy lassan sötétedtek be, vagy akkor is besötétedtek, amikor nem volt erős fény, és különféle egyéb anomáliákat produkáltak. Ha ez így van, akkor inkább kicsit többet rááldozok, és veszek 15-20e Ft -ért, mint hogy a kukába dobjak 6-7e -et, és utána úgyis kénytelen legyek egy jobbat szerezni.
2021. máj. 17. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Értelmezhetetlen,hasonlat ez a kocsis,dolog ?

Napi 10-órát hegesztek,jelenleg Svájcban,vagyok azért írtam,amit nem bírtál fogni.

Otthonra nyugisan,elég egy ilyen pajzs.

Akik meg nyüszítenek,mert nem sötétedik elég hamar?

Azon,pajzson belül lehet állítani,mint ahogy a üveg sötétedés milyenségét is .

Plusz,ugye minden használat előtt,be kell kapcsolni és pajzsonként változik,ha nem hegesztenek vele akkor 1-óra múlva kikapcsol magától és mi történik delikvens,elkezd hegeszteni 1-órán túl.

És be villan a szemébe,és már is szar a pajzs mert kikapcsol.

Hát nem,érteni is kell hozzá !

2021. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg néha a szenzort is tisztítani kell. Van, hogy simán kap egy kis párát, és már nem okés. Amatőröknek még az is szokott baj lenni, hogy a kétszenzorosra nem ügyelnek, hogy biztosan tisztán meglegyen az ív a szenzoroknak, aztán megy a hümmögés, hogy hát ez bevillog.
2021. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7: Na igen, ennyiből talán jobb a 4 szenzoros, ott kisebb eséllyel zavarja meg, ha kicsit elkoszolódott az üveg.


Most ezt néztem ki, egész jó áron van, 4 szenzoros, és minden állítható rajta, ami kell:


[link]


Mondjuk épp nincs raktáron, de talán majd hoznak.

2021. máj. 17. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 3 hete ilyet vettem:

[link]

Hasonlítottam egy profi,70+ezreshez,mindkettőt kipróbálva számomra,aki évente össz 25~30 órát hegeszt, nem volt számottevő különbség,talán a drága gyorsabb.

2021. máj. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9: Ezt én is nézegettem ma neten, de gyanúsan olcsónak találtam, nem volt róla semmi konkrétum, pl. hogy milyen gyorsan kapcsol, hány IR szenzora van, és hogy mit lehet rajta állítani, ezért nem erőltettem.


Meg állítólag ami "true color", azaz kevésbé színezi zöldre a képet, azokkal élvezetesebb dolgozni.

2021. máj. 17. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!