Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zártszelvényt lehet darabolni...

Zártszelvényt lehet darabolni dekopírfűrésszel?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs flexem vagy gyorsdarabolóm, csak egy dekopírfűrészem. Van valakinek tapasztalata, mennyire lehet vele vágni acél zártszelvényt? 2x2 centis, 2mm vastag, és 3x3 centis, 2mm vastag.

2021. máj. 18. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,de fordítsd el 45-fokban és úgy kezd el vágni .
2021. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel hozzá fémvágó lapot, és fordulatszábályzós a dekopír, akkor alacsony fordulaton lehet.

Mondjuk 3-4 ezer forintért már kapsz sarokcsiszolót..

2021. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És nem csorbítja ki nagyon hamar a fűrészlapot? Gondolom, azt inkább vékony lemezhez szokták használni.
2021. máj. 18. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő fűrészlappal igen lehet, csak elég szaporátlan és nehezebb vele egyenesen vágni. Én orrfűrésszel majdnem annyi idő alatt elvágom mint sarokcsiszolóval, bár annak azért kicsit erősebb a fűrészlapja. A hosszabb élettartamért érdemes valamilyen fúró/üregelő sprayt használni, de a birkafaggyú is megteszi.
2021. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hányszor akarod elvágni, és milyen minőségben kell? Maga a "lap" jóval drágább egy vágásra vetítve, mint a sarokcsiszolóba való filléres korong. Ha van két zártszelvényed, és azt akarod (egyszeri alkalommal) félbevágni, hogy karónak használd, akkor vegyél egy kézi fémfűrészt, (ilyen fűrészlaposat), én multkor 480-ért vettem meg a leggagyibbat, mert pont nem volt ott ahol voltam, és egyszer kellett használni. Ha pedig nagyobb munkához kell (gondolom ez a helyzet, mkülönben nem érdekelne az élettartam) akkor vegyél egy használt flexet pár ezerért. Mire egy kerítést megcsinálnál dekopírral (vagy hasonló nagyságrendű dolgot) többet költesz fűrészlapra mint a kisflex+korongok ára.


Mindez akkor igaz, ha acél/vas vágásról beszélünk. Puhább fémeket (pl alu, réz) nem tudsz flexxel vágni (a "sima" koronggal) azokhoz jobb a dekopír.

2021. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!