Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kőzetfúróval lehet fát fúrni?

Kőzetfúróval lehet fát fúrni?

Figyelt kérdés
10-es lyukat kellene fúrnom.

2021. jún. 15. 17:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
4%

“ Amire te gondolsz az sarokcsiszoló, nem flex. Úgyhogy ez elég nagy öngól lett.”


Nem, nem lett öngól. Van ami elfogadottá vált, ilyen a flex, a stihl fűrész, mert ezek voltak az első ismert márkák, amik léteznek, léteztek.


Viszont normális ember sosem fúrt a szár résszel. Maximum te. :)

2021. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%

Attól még a fúrószár is elfogadott a köznyelvben. Nem az a hivatalos megnevezés, nem szakszerű, de mindenki érti miről van szó.

Írd be a google képkeresőbe hogy fúrószár, látni fogsz mindenféle kialakítású fúrószerszámot. Írd be hogy flex, vagy stihl fűrész, csak az adott márka gépeit fogod látni. Erről ennyit.


Csodálkozom egyébként, hogy abba még nem kötöttetek bele, hogy az nem lyuk hanem furat.

2021. jún. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A flexet beírtam. Az első parkside, a második makita, bosch aztán einhell. A stihlnél igaz, hogy 99% stihl márkájú.


A lyukba miért kellene belekötni? Miért ne használhatna az ember szinonimákat?

2021. jún. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13 Nem azzal van a gond hogy a laikus szinonimakat hasznal, hanem azzal hogy ha egy szakember vagy a megfelelo muszaki nyelvezettel rendelkezo forumtars kijavitja (jo szandekbol), hulyenek nezitek es lepontozzatok. Tipikus dunning kruger effekt.
2021. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mivel semmi éle, ezért nem. Úgy fog kinézni, minta kalapáccsal ütötted volna át.
2021. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14: 13 vagyok. Én javítottam ki. Akkor ezt most miért is kaptam tőled?
2021. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%

#14

A gond ott van, amikor egy szakember (vagy nem) egy jól láthatóan hobbi kategóriás kérdésbe beleokoskodik, mert őt így tanították az iskolában. Csak rá kellett volna keresnie a Google-val a fúrószár kifejezésre és rögtön látná, hogy ez manapság egy teljesen elfogadott szó a csigafúrók megnevezésére.

A kioktató hangsúly pedig sokaknak nem tetszik és valahol megértem őket. Fitogtassa a tudását egy szakmai fórumon, ott van az ilyennek helye.

Mindez mellett a kérdésre sem válaszolt, tehát csak okoskodni jött ide. Persze én sem válaszoltam, de eddigre már mindent leírtak a többiek, amit tudtam volna mondani.

2021. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egyébként a köznyelvben használt fúrószár és a szakszerű csigafúró megnevezés nem ugyan azt takarja. A csigafúró a "hagyományos" fémfúró (esetleg fafúró) szerszám, ami egy anyagból (gyorsacélból vagy keményfémből) készült, esetleg különöbző felületkezeléssel, bevonattal. A köznyelvi fúrószár pedig gyakrolatialg az összes típusó fúrószerszámot jelenti. "FÚrószár" lehet például egy csapos fúró is, de a kérdésben említett (valószínűleg forrasztott keményfémlapkás) kőzetfúró sem csigafúró, viszont a köznyelvben fúrószár.
2021. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

17, igazad van, az informálatlanság és tudatlanság mindig hatalmas önérzettel párosul. :)

Ezért nem veszik jó néven.

2021. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
57%

" Csak rá kellett volna keresnie a Google-val a fúrószár kifejezésre és rögtön látná, hogy ez manapság egy teljesen elfogadott szó a csigafúrók megnevezésére."


Rßakerestem most gurgliban az unikornisra is. Megrökönyödve kellett tudomásul vennem, hogy létezik. Még képek is vannak fent róla. :D

2021. jún. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!