Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudnék megbízható...

Honnan tudnék megbízható barkács és ezermester tippeket venni, esetleg különböző technikákat megtanulni, hogy képes legyek én az otthoni kisebb jellegű javítások elvégzéséhez?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy - férfi létemre, szégyenlem, de ez van - annyira ügyetlen és tudatlan vagyok hogy nem tudok tisztességesen sem egy szöget beverni vagy egy csavart becsavarozni. Életemben nem használtam fúrógépet sem és már akkor fogom a fejem ha meglátok egy repedést a falon és hogy "úristen, ehhez megint szakembert kell hívni". Ugyanakkor szeretnék ezen változtatni is, ezért lenne jó tudni hogy a "hozzám hasonló semmihez sem értő n00bok" hogyan tudnák kiokosítani magukat hogy ne kelljen szakembert hívni egy szeg beveréséhez is. Tudnátok ilyen jellegű tartalmakat ajánlani?
2021. júl. 28. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Kovetem. Mi sem ertunk hozza es indulunk csaladi hazba. Bar en jobban szeretem ha szakember csinalja,a csaladban mindenki csak kokanyol ossze vissza es meg is latszik,mi a hazilag keszult 🥴
2021. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok ilyen videó van a Youtube-on.

A konkrét témára ha rákeresel (pl. glettelés, fúrás, akármi) akkor máris beljebb leszel.

Ha angolul is értesz, az még jobb, mert jóval több tartalom van világszinten.

2021. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is az a tipus vagyok aki nem tudott egy szöget sem egyenesen a falba verni, vagy egy kiszakadt kapcsolót visszacsavarozni. nem nyúltam soha semmihez, mindig szakembert hívtunk. de egy pár éve amit lehet megoldok magam. 4 éve újítottuk fel a lakásunkat, akkor én még semmihez nem nyúltam hozzá. decemberben vettünk egy másik lakást és amit lehetett azt mi magunk csináltuk. a szakemberek hiánya és a szerelési dijak miatt kényszerültünk rá arra, hogy amit lehet csináljuk meg mi a feleségemmel. kb. tök hülyék voltunk mindenhez, de a youtube-ról tanultunk meg glettelni, festeni, tapétázni. wc-t, csapot, wc tartályt beépíteni. csiszolni, lakkozni, bontani. csillárt, mosógépet, mosógatót, fözőlapot bekötni. mindezt a nulláról youtubeos videókból lestük el, és szerintem sok ideig néztük más hogyan újítja magának a lakását, illetve szakemberek mutatták mi mire való, mit hogyan kell csinálni. sok energiánk elment a munkára, viszont milliókat spóroltunk a felújításon.
2021. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 puritan ***** válasza:

Hármasnak minden elismerésem, hogy hozzá mert fogni, és főleg mert sikerült is.

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha valaki gyerek, vagy fiatal korától nem műszaki beállítottságú, nem érdeklik a technikai dolgok, vagy nem érez késztetést, hogy akár hobbiból is ilyesmiket csináljon, az később szükségből már nem fogja tudni megtanúlni. Ha a szükség mégis rákényszeríti, hogy valamit megcsináljon, az tényleg csak kókányolás lesz.

Az internet, meg a youtube valóban sokat segít, de a műszaki vénát nem fogja pótolni.

Összefoglalva, a költő, vagy a bölcsész sosem fog villanyt szerelni.

2021. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
Régen nem volt net én a nagyapámtól tanultam sok barkács dolgot. Később ha építési munkák voltak figyeltem a kőművest és burkolót . Ellestem mit hogy csinálnak. Persze nem oldok meg mindent de azért sok mindenhez nem kell mindjárt szakembert hívni. Sokat spórol az ember. You tube is hasznos
2021. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"nem műszaki beállítottságú, nem érdeklik a technikai dolgok"

Én sem vagyok műszaki beállítottságú (azaz alapszinten nem sokat konyítok a technológiákhoz és a technikákhoz), de ugyanakkor érdekelnek a technikai jellegű dolgok. A műszaki leírásokat is igyekszem mindig pontosan végigtanulmányozni, ha valamit meg nem értek, annak addig járok utána amíg 1000%-osan meg nem értem.


"Ha a szükség mégis rákényszeríti, hogy valamit megcsináljon, az tényleg csak kókányolás lesz."

Viszont én ugyanakkor maximalista is vagyok - ez is motivál azért, hogy minél többet tudjak az adott dologról. És ha minél részletesebben (esetleg szájbarágósabban) van elmondva, akkor én azt igyekszek betű szerint betartani.


Persze annyira bátor akkor sem lennék mint pl. a 3-as, hogy pl. az elektronikai részeket is önképzés alapján vállaljam be, de hasonló meglátáson vagyok hogy amire az ember megfelelően kiképezi magát (legyen az egy egyszerű tipli a falba vagy egy repedés kijavítása) - ami ráadásul nem is túl ötdöngős dolog - és maximalista is (azaz azon van hogy lehetőleg minél kevesebb hibaszázalékkal dolgozzon), akkor valóban rengeteg pénzt spórolhat meg a mindenféle szakemberek igénybevétele nélkül.

2021. júl. 28. 19:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyit ha kérhetnék hogy ha bárki ismer ilyen jellegű, megbízható és esetleg kipróbált youtube csatornákat, annak őszintén hálás lennék (akár magyar, akár angol) de a blogok vagy egyéb weboldalak is érdekelnének.
2021. júl. 28. 20:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg könyv, sőt folyóirat is volt vagy van, ami ilyen dolgokkal foglalkozik és onnan is sokat lehet elsajátítani, különösen, ha az embernek élénk a fantáziája és az olvasottakat, látottakat más helyzetbe is képes beleképzelni. Aztán ott van a merész érdeklődés, amikor a "nincs más hátra, mint előre" állapot. Amikor nekikezdtem festmény restaurálásnak (persze pár vonatkozó szakkönyv (esetenként barkács-könyv) átlapozása után. Persze, van olyan, amikor az ember lemossa a festéket, de végül is mindent vissza lehet festeni. A tanulópénzt mindig meg kell fizetni valamilyen formában. Nem kell visszariadni, amit egyik ember meg tud csinálni, azt a másik is képes.
2021. júl. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Facebookon van egy csoport: Barkácsolás jó vagy valami ilyesmi. Nagyon segítőkész mindenki és sok érdekes dolgot írnak magyarázattal!
2021. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!