Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdekesen megépített kemencéve...

Érdekesen megépített kemencével mit csináljak?

Figyelt kérdés

Haló.

Vettünk egy házat, amelynek az udvarán van egy kemence, nem rég építették mielőtt megvettük a házat.Na most, aki építette, elmondta, hogy "sima" száraz falazóhabarcsból rakta össze, belülről viszont kivan vakolva hőálló agyaggal az egyik fele, a másik fele pedig homokos agyaggal van kikenve (belülről), kívülről pedig levan vakolva szintén homokos agyaggal (ahol homokos agyagot használt ott 2 és 3 lapát homok, 1 lapát agyag aránnyal csinálta, kívül is és belül is).

Na de a kérdésem: mivel a habarcs nem hőálló, hanem csak sima, így merjek vele begyújtani?A habarcs végülis "levan fedve" belülről, de nem tudom, hogy megpróbáljam e.

Igen, ezt a kérdést is én tettem fel, itt hagyom, hátha valakinek hasznos lesz aki ezt olvassa x idő után:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__11278585..


2021. júl. 31. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak egy módon tudhatod meg: tüzelj benne pár óra hosszát.
2021. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Próbáld ki mit vesztesz vele. Apám épített vájoggal van betapasztva. A doború része a kemencének tiszta vájog. Működik
2021. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
90%

Én igazából két utat látok

1 elbontod

2 begyujtasz megreped és elbontod

3 begyujrtasz nem reped meg és használlod


szerintem egy próbát megér

2021. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ebbe tuti nem raknék kaját, de ahogy érzed.
2021. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utánakérdeztem, ezzel van kikenve az egyik fele belülről:


[link]


És ezzel a habarccsal rakta össze:


[link]

2021. júl. 31. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan használd, csak ne legyen túl intenzív a tűz benne.
2021. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!