Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bonanza tálalószekrényhez hol...

Bonanza tálalószekrényhez hol tudok ilyen fafogantyút szerezni? Hogyan lehetne kijavítani a karcolásokat (festés kizárva)?

Figyelt kérdés

Szóval nagymamámnak van egy Bonanza tálalószekrénye szeretném neki megjavítgatni, mert ragaszkodik ahhoz a bútorhoz. Szinte minden fogantyú letört, köztük a szekrényajtón lévő fafogantyúk is, nem a fiókosra gondolok mert azt találtam keresőben hanem a szekrényajtókon ami van.

Ilyenre gondoltam:

[link]


Esetleg mindegyiket kicserélném de hasonlót hol lehet kapni? A fogantyúkra lenne tartósabb megoldás, mármint mindkét fajtára?

Sajnos festeni nem engedi, valami hasonló megoldás kellene. Csiszolni hogy lehet ezeket az ajtókat, csiszolás után mivel kell lekezelni?



2021. aug. 5. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress egy jó mübútorasztalost, meg tudja csinálni szépre, csak azért nem ingyen lesz. Ha "olcsó" megoldást keresel, az meg nem lesz szép!
2021. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Google: fa fogantyú.

Sima barkácsboltokban is megnézheted, hátha ki vannak állítva, pl. OBI-ban. de az drágább, és én a BQKER-ben szoktam venni a Külső-Mester utcában, de fát még nem vettem, nem tudom, abból milyen kínálat van ott, de még akár a Jófogáson is lehet találni.

2021. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez amúgy vékonylazúrral van felületkezelve, nem festékkel.

Sokan árulnak is ilyen bútort, név alapján keresheted, ismert tipus. És akkor annak a részeit is fel tudod használni, ha megér nektek annyit.

2021. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyit már nem ér az egész bútor, valami olcsóbb megoldást keresnék.
2021. aug. 5. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogantyúvételnél olcsóbbat? Kb. 200 Ft egy tömör fém fogantyú, a fa 30-50 Ft körül lehet...
2021. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah nem arra gondoltam hanem arra, hogy vegyek egy másik bútort azért hogy annak alkatrészeit felhasználjam.
2021. aug. 6. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!