Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi az a "turbo" motor? Elektro...

Mi az a "turbo" motor? Elektromos fűnyíró vásárlásakor mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Sok leírásban szerepel, hogy turbo motor. Az mi? Egy turbo motor jó, az javítható ha baj lesz vele?


400 nm terület karbantartásához kell. Volt olyan fűnyíróm, ami mikor tönkre ment, nem volt javítható, mert a motorja nem volt szétszerelhető. Amit utána vettem, abban szétszerelhető motor volt. Most szeretnék már egy új fűnyírót venni de sem online vásárlásnál nincs fotó a bennük lévő motorról, sem áruházban nem látható, hisz ahhoz, hogy a motorházba lássunk, szét kéne csavarozni őket....


Így látatlanban honnan lehet tudni, hogy melyikben milyen motor van?

Nem akarok megint szétszedhetetlenbe futni, mert emlékszem mit szenvedtünk hiába a szerelőnél....


MOst a legtöbb gép "turbo " motorosnak hirdeti magát.... Az jó?


(Esetleg ha van valakinek rálátása, és márkát is tud ajánlani, azt köszönöm!)



#motor #fűnyíró #elektromos #szétszedhetőség
2021. aug. 10. 09:18
 1/6 anonim válasza:
67%

ÉDesem, neked egy 20 méterszer 20 méteres kis telked van, amin egy legeslegolcsóbb kis obis vacak is 8 perc alatt végez.

Miért akarnál te bedőlni turbómotoros marketing dumáknak?

2021. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor a 400nm-et, felejtsétek el, nem erre vonatkozott a kérdés. Nem egy 20×20-as vonalzóval húzott gyepes területem van. Hanem teljesen kesze-kusza mind körvonalában, mind pedig a felületét illetően, ráadásul nem az a bizonyos szép zöld gyep, hanem gaz (mármint ha el van hanyagolva, akkor látszik igazán, hogy gaz.). Nem 8 perc meló, hanem legalább 1 óra, de inkább több. ELismerem, hasraütéssel próbáltam egy számot írni, látom nem kellett volna. Néhol csak egy keskeny csík, néhol szélesebb terület, de tele hepehupával, a vakondok is nehezítenek mindent. Árokpart is van, és sok bokrot kell kerülgetni, meg több helyen erősebb gazok is kinőnek.

Nem igazán tudom kiszámolnia területet, de arra akartam utalni, hogy nem egy pár perces kis munka. Arról nem beszélve, hogy lesz még a jövőben máshol is feladatom, ami eddig nem volt.

A fűnyírós leírásokból annyiban biztos vagyok, hogy nem a legegyszerűbb 1000W-os gépet kell megvennem.

Rá is áldozok szívesen több pénzt, de persze ésszel. Egyet szeretnék csak, hogy a motor olyan legyen benne, ami javítható. Vagyis minimum szétszerelhető és nincs összehegesztve gyárilag.


Nem akarok marektingdumáknak bedőlni. Nem tudom mit jelent a turbó motor.

Kérdésem ennek tisztázására irányult elsősorban.

MI az, hogy turbó motor? Az szétszedhető és javítható, ha baj lesz vele?

Vagy pont az ellentéte, nem szedhető szét...?

2021. aug. 10. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Benzines fűkaszát vegyél olyan telekre, oda az voló!
2021. aug. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de kérlek, benzines fűkaszát ne végy, a harmadik szomszédunk olyannal vágja a füvét, azokon a délutánokon szabadtéri vendégséget, beszélgetést nem tartunk.
2021. aug. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

A 3-as válaszolónak teljesen igaza van, a legjobb lenne egy belépő kategóriájú benzines fűkasza, törkedj, hogy minél könnyebb legyen mert elmondásod szerint sok az "akadály" amit kerülgetni kell, így sokat kell mozgatnod a kaszát. A sima fűnyíró ilyen terepre nem való.

(Véleményem szerint a kórós, erősebb "fásabb" gazokkal borított területre a sima kasza a legjobb persze kellő tapasztalat után- természetesen, erre nem mindenkinek van "huzalma".)

A léyneg a lényeg ha (rám meg a 3-as válaszolóra hallgatsz) fűkaszát vegyél,valami jó damillal vagy pengével.

Sok sikert!

2021. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gaz ide vagy oda, benzinest nem választok. (Bár engem nem szokott zavarni, ha bármely utcabéli benzinessel nyír, azért tudom, hogy van ám hangja. Lenyírják és vége a zajnak, én ebből azt szoktam kihallani, hogy szépül a környék, rendezkednek. A motoros fűrész annál inkább zavar, mert ott meg tudom, hogy pusztítják a fákat, még kevesebb lesz az árnyék, és az állatok élőhelye...Na de vissza a nyíróra... Én magam nem akarok az a zajcsapós lenni, mert nyáron legtöbbször vagy nagyon korán reggel, vagy nagyon késő délután, inkább már szürkületbe menve szeretek füvet nyírni, ráadásul jellemzően hétvégén..... AZ meg eleve szabály a környékünkön, hogy csak bizonyos napokon bizonyos órától óráig lehet benzinmotoros gépeket használni.

Szóval akkor kötve lennék ehhez az idősávhoz, ami viszont számomra halál, mert a legnagyobb napsütéses kánikulában kellene dolgoznom.


Megvagyok én a kis elektromossal, ami meglehetősen csendes, és akkor nem kell még otthon is "időre" , "időben" dolgozom...

Ha rendszeresen nyírom, akkor nem fásodnak el a gazok, és semmi probláma nincs. Ha kicsit elmaradok, akkor meg a nagyobb gyomokat kézzel kihúzom és no problem.


Hát most mesélte valaki, hogy újabban alumínium huzallal készítenek motrokat, és ezek elég rövid élettartamúak. Szóval még erre is érdmees figyelni! De még mindig nem tudom, hogy lehetne biztosra vásárolni olyat, ami rendes rézhuzalos, és szétszedhető is.,... hm.

2021. aug. 18. 08:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!