Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy óriás társasjátékot...

Egy óriás társasjátékot építenék, aminek az alapját egy fólia képezné. Tudtok vastag, lépésálló fóliát aránylag olcsón?

Figyelt kérdés
A lényleg, hogy egy ember méretü társasjátékot készítenék, amin a bábuk az emberek lennénk, tehát mindenki sétálna rajta. Ebből következik hogy egy aránylag strapabíró, vastagabb típusra lenne szükségem. Az egész 6x6m lenne, de ha 3x3m -es darabokban is meglehet oldani, az is nagyon jó lenne. Valaki tudna ajánlani nekem ilyen típusokat?

2021. aug. 14. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem reklámponyvát nézz, arra nyomtatni is lehetne, amit kitalálsz (de nem olcsó), mert nem csak az anyagnak, a festéknek is bírnia kellene.

(Vagy ha olyan a játék, külön is elkészítheted a mezőket valamiből...? Fa, műanyag lap, polfoam...?)

2021. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A reklámponyva jó ötlet, viszont legolcsóbban is min. 80-90 ezer forint lenne a 36 négyzetméter, szóval felejtős. A darabok anyagjaiban már gondolkozban a fán, viszont elég vastagnak kellene lennie, hogy elbírja egy felnőtt ember súlyát. Akár ha 2x2m-es lapokra osztanám is nehezebb lenne ide-oda szállítani, szóval ezért is írtam a fóliát. Talán még a müanyag ami szóba jöhet.
2021. aug. 14. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Esetleg sok-kis rétegelt lemez? Vagy HDF lemez. Ezekre festeni is könnyű és bizonyos eszközökkel még tartós is.

Ellenben nem könnyű szállítani. Illetve mindent is meg kell vegyél, pl. a lakk, a fedőlakk, alapozólakk, maga a bútorlap, esetleg az őket összekötő szögek, stb. Nem biztos, hogy olcsóbb megoldás lenne mint a vászonra nyomtatás.


De ha eleve szóbajöhet a kézzel festés, akkor tudsz venni vásznat (sőt, néha még turkálókban is találni fillérekért hatalmasokat), és festhetsz arra.

2021. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kertitó fólia?

Vagy jófogáson használt kamion ponyva? Ha van.

2021. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, a lemezre való festés és azok lakkal való védelme picit macerásabb lenne. Bár a HDF lemez sem rossz ötlet, csak itt is az, hogy ha szállítanám, még darabokban is nehéz lenne. Kézzel festés szóba jöhet és jön is, de ilyen festék szóró spray-t használnék valszeg. Lehet a vászon lesz a megoldást, csak nem tudom hogy ha azon járkának, mennyire marad meg rajta a festék.
2021. aug. 14. 18:53
 6/8 A kérdező kommentje:
A kertitó fólia bár fekete, de elég olcsó a m2 ára és vastagságilag is elég ígéretes.
2021. aug. 14. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Szobában folyna a játék? PVC-padló?
2021. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kézzel festés mellett döntessz vásznon, akkor olajfestékkel dolgozz, ne spray-vel.
2021. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!