Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha csúnyán vág egy csempevágó,...

Ha csúnyán vág egy csempevágó, felszokták újítani? Ha igen, Budapesten hol?

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy "csúnyán"? Milyen a vágáskép? Milyen korong való bele eredetileg? Vizes vagy száraz vágó?
2021. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Hogyan szoktak felszokni?

Amúgy van a kérdésednek külön kategória.

2021. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es! Szárazvágó. A “csúnyán vág” alatt azt értem, hogy a lap vágott oldala nagyon egyenletlen.
2021. aug. 24. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Vsz elég kicserélni benne a vágókorongot, vagy abrazív anyagban "újraélezni". Megkeresed a gyártó mo-i képviselőjét v a jogtulajdonos szervízt, majd ők megmondják, mi a stájsz.
2021. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyel egy uj vagokorongot bele vagy elezd meg
2021. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt azért sokat számít, hogy egy komolyabb 60-100 ezer forintos, vagy egy gagyi piaci pár ezer forintos vágóról van szó.
2021. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Pont ezt akartam kérdezni én is, mert a nevével ellentétben a csempevágó nem vágja a lapot, hanem repeszti ahogy a kerék vékony vonalban végigfut rajta. Ugyanazt a lapot egy olcsó csöveken csúszó csempevágóval kínlódás elvágni, mert visszahajlik az egész, aztán lehet el sem töri. Nekem van egy 600-as extol csapágyas, ugyanezt a lapot két újjal elpattintottam vele karcolás után, és szép volt a vágás is. Az olcsó csövesen meg teljes súlyommal sem tört a 8mm-es lap.
2021. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 és ugye mikor ránehezedsz a gagyira mert nem akar megroppanni a lap, akkor a silány anyaghasználat miatt lassan el is deformálódik az egész. Utána meg már össze-vissza karcolja a lapot a görgő, és esélytelen pontos repesztést ejteni.

Összességében ha egy minőségi csapágyas vágóról van szó akkor abban elég görgőt cserélni. De gyanítom hogy itt valami silány gagyiról van szó, mert ha minőségi lenne akkor nem íródott volna ki az a kérdés.

2021. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először azt tisztázzuk, hogy a "megkarcolós" csempevágóra gondolsz, vagy a vágókorongos "körfűrészre"?
2021. aug. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!