Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A köszörűnek merre kell forognia?

A köszörűnek merre kell forognia?

Figyelt kérdés
Nagyapámtól örököltem egy köszörűt a garázsból, de újra kellett drótoznom. Most be tudom kötni úgy, hogy a köszörű lefelé forogjon, de tudom kötni úgy is, hogy a köszörű felfelé forogjon. Merrefelé kell neki?

2021. szept. 11. 20:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
"5-ös, ezt a rést nem igazán értem. A tárgytartót mindig a kő elé kell állítani pár mm-rel, hogy biztosan ne tudja berántani az anyagot?" Megnyugodtam: 1: Érthetöen fogalmaztam, 2: Felfogtad, hogy mit is irtam. Ugy van. A tárgytámaszt mindig a kő elé kell állítani pár mm-rel, hogy biztosan ne tudja berántani az anyagot! A tárgytámasz állithato jo esetben sugárirányban és magasságban is. A másik állitási szempont, hogy a köszörült tárgy a tengely magasságában legyen, vagy valamivel inkább afölött.
2021. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 mindentudó99 ***** válasza:
Lefele forogjon
2021. szept. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért forog lefele, mert így a szikrák sem a szemedbe csapnak, hanem lefele. A tárgytartó asztal rossz távolsága, és helytelen technika esetén, ha berántja az anyagot a kő, akkor szét tud robbanni. Korongrobbanásnál nem ér semmit a védőruhád, mert szarrászól és kulyuggat a korongdara ok. Többekközt ezért forof lefele a korong. Így az anyagot lefelehúzza, a korongrobbanás darabjai is nagy részben lefele megy. Kesztyűt hamar elkapja a kő, és berántja letépi az ujjadat ha kis anyaggal próbálkoztál. A köszörülés nagyon veszélyes ha hibázol. Olyan, mintha sörétessel belédlőttek volna.
2021. szept. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Apró tárgyakat inkább patentfogóval kellene odarakni, nem kell egyáltalán kesztyű. Kicsit nagyobbaknál is a felforrósodás lesz a gond inkább, de arra se megoldás a kesztyű: csak késlelteti a kezed megégetését, és még marasztalja is a hőt, aztán csak dobod el kesztyűstöl a darabot. Időnként nem ártana szabályozni a köveket, és soha nem szabadna hirtelen odakoppintani a munkadarabot, tilos a kő oldalán köszörűlni, győződj meg, hogy semmi veszélyes nincs a kőrobbanás útjában, és indításkor a forgási síktól minél távolabb állva járasd fél-egy percig a gépet, mert a nem közvetlen emberi gondatlanságból történő kőrobbanások kb kivétel nélkül induláskor vagy röviddel utána szoktak bekövetkezni. A kőcsere külön témakör, majd kérdezz rá idejében, vagy keresd meg a szabályait!
2021. szept. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A bakköszörűnek feléd kell forognia, hogy a tárgyat leszorítsa a tárgytartóra. Úgy kell beállítani a tárgytartó és a korong közti hézagot, hogy oda ne tudjon bejutni a munkadarab, mert abból korongrobbanás lesz. Ha tőled elfelé forog, kikapja a kezedből a darabot, aztán keresheted, mert nincs mire letámasztani.
2021. szept. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Sikerült beállítanom. A rést 2 mm-re hagytam, talán jó így. Köszönöm a segítséget! A köszörűlésnek utána fogok olvasni, mert ezzel a korongrobbanással most nagyon be lettem sz@ratva őszintén megmondom.
2021. szept. 12. 17:35
 17/19 A kérdező kommentje:
Egyébként csak alkalmi jelleggel lesz használva. Késélezés és hasonlók. Semmi komoly.
2021. szept. 12. 17:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Kést "élezni" kényelmesebb mögé állva, rétegelt lemez korongon. Jó késre nem használnám, hiába szeretném pont a nehezen élezhetőt gépesítve csinálni. Fenést esetleg lehet segíteni egy jó polírozással, de kb ennyi.
2021. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kőrobbanás miatt akkor aggódj, ha kisebb a kő névleges fordulatszáma, brutál olcsó, nem volt tartva a tárolási előírás, nem volt képben aki felrakta, szabályozva nincs, és persze ha szereted hozzákoccintani a darabot, örülsz a nagy résnek kő és támasz közt (nekem annyi, ami nem ér hozzá, szinte 0), jobban szereted izomból túlmelegíteni a követ, és persze sose érdekelt, hogy az oldalát használni full tilos. Jónak ismert név helyesen használva kb képtelenség, hogy gondot okozzon, persze ehhez a családnak is vagy képben kell lenni, vagy zárt helyen vannak az ilyesmik.
2021. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!