Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezt a radiátor szelepet meg...

Ezt a radiátor szelepet meg lehet javítani, vagy cserélni kell?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk, és az új házban adott egy radiátor, ami nem fűt. Minden más radiátor (azok is amik nem egy szintben vannak vele) normálisan működik.


Néztem videókat és fórumokat, hogy mi lehet az oka, és ezekből kiindulva megnéztem a szelepet, amin az a tekerő van. Amit megtudtam az az, hogy nem termosztátos, hanem ilyen "csavaros (?)", és hogy nem a levegővel van probléma, mert a légtelenítő szelepet kinyitva csak víz jön.


A "pöcök" maximumra ki volt húzva amikor leszedtem a tekerőt, és elég nehezen, de benyomtam egy tollal. Eközben eléggé olyan hangot adott ki, mintha vízköves lenne, és mintha a víz is megindult volna egy minimálisan. Ezután már könnyen mozgatható lett a pöcök.


Ami érdekes viszont, az az, hogy ahogy néztem, annak a kis pöcöknek (szelep?) kint kellene állnia, amit egy rugó kinyom, viszont ha egy csipesszel finoman meghúzom, elengedés után visszahúzódik, mintha 0-ra lenne állítva. Ezt nem értem, hogy miért megy vissza? Nem csak egy helyben kellene maradnia, ha eltört bent valami?


Nekem laikus szemmel nagyon úgy tűnik, hogy cserélni kell, de azért megkérdezem, hátha tudtok valami megoldást. Szerelőt még nem találtam, és gondoltam előtte utánajárok, hátha megoldható egyszerűen, legalább ideiglenesen.



2021. okt. 11. 09:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Radiátorszelepet cserélni szokás-nincs is hozzá javítókészlet.

Torló nyitva van? Régi rendszereknél ott szokott összegyűlni kosz/rozsda dugó. (alsó szelep,van rajta egy "sapka",ha azt letekered,alatta látható a szelep,általában inbuszkulccsal lehet tekerni.

Hőigénynek megfelelően,de nincs teljesen kinyitva. Érdemes megpróbálni 1~2* teljesen ki...és betekerni,viszont érdemes megjegyezni,hogy hogy állt,majd a végén ugyan oda visszaállítani.

2021. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!