Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tetőtéri szoba gipszkartonozás...

Tetőtéri szoba gipszkartonozása. A ferde fal kiegészítő szigetelés profilozásánál mivel lehet rögzíteni a kőzetgyapotot, ha nem szorul be magától?

Figyelt kérdés

Itt ugye az a gond, hogy lényegében csak a vízszintes alu profilok futnak a falon, azok közé tenném be a kőzetgyapotot. Így nem tudok madzagozni/drótozni, mert az alu profilba nem megy bele a tűzőgép.


Próbáltam maszkolószalagot tenni a profilokra függőlegesen, de nagyon macera mindig tépkedni, meg nem is ragad túl jól.


Hogy kell ezt jól csinálni?


2021. okt. 15. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Oldalt befursz kartoncsavart és drótozod .A párazáró foliát hogyan akarod rögzitteni?
2021. okt. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Vízszintes alu profilok futnak? Figyi, nézz utána a rétegrendnek első körben. Ha valóban szeretnél választ olyantól aki ért hozzá, mellékelj egy fényképet is hogy tudjuk egyáltalán miről beszélsz. Mert ez így első olvasatra egy hatalmas gányolásnak tűnik...
2021. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Alu profil helyett használhatnál tetőlécet.
2021. okt. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

A gipszkarton profiln nem alu hanem csak horganyzott vaslemez 🙂. Párazáró fóliánál én kétoldalas ragasztóval (kis darabokkal) rögzítettem.

A gyapotot meg lehet úgy is ahogy a 1-es írja, hogy csavart bele, és ahhoz a drótot, vagy meg lehet fúrni oldalt a profilt, és azon átdugni a drótot.

2021. okt. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!