Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehetne ennél olcsóbban...

Hogyan lehetne ennél olcsóbban házilagos eszközökből barkácsolni egy ilyen redőnyhúzó motort?

Figyelt kérdés

Ezt rá lehet kötni a hagyományos redőny gurtnijára, és akkor gombnyomással fel/le tudja húzni:


[link]


Házilagosan vajon össze lehetne rakni ilyet olcsóbban? Kellene egy motor, amin van két gomb a két irányhoz, és a motornak kellene valami forgó kimenet, amire tekeredik a gurtni.


Pl. egy csavarbehajtót át lehetne alakítani ilyen célra? Elég lenne a teljesítménye hozzá?


2021. okt. 19. 07:15
 1/5 anonim ***** válasza:

30ezer Ft-ot kiadni egy ekkora gagyi és felesleges szerkentyűért butaság, hiszen ehhez pont ugyanúgy oda kell menni majd a redőnyhöz. Akkor meg már fel is húzhatom ha ott vagyok.

Arról nem is beszélve, hogy még áram is kell majd hozzá.

Egy ilyennel nem lehet menőzni és nem is praktikus.


Viszont már egy másik kávéház, ha beszerelsz egy csőmotort és távkapcsolóval működteted pl. az ágyból.

[link]

2021. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1: nem nekem, hanem idős embernek kellene, aki odamenni tud, de felhúzni nehéz neki, ezért ha olcsón meg lehetne oldani, hogy a felhúzás motorral menjen, az már sokat segíteni. Azért lenne jobb olcsón, mert három redőnyhöz is kellene, nem csak egyhez.
2021. okt. 19. 08:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Erre való a csőmotor.
2021. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3: csőmotorral meg távirányítóval ugyanott vagyok árban, mint a fenti dobozzal. Nem menőzésre kell, csak egy idős embernek, hogy legyen egy gomb, amit megnyom, és felmenjen a redőny.


Ezért a kérdés, hogy valami olcsó házilagos eszközt (pl. csavarbehajtó) át lehet-e alakítani a célra. Nem kell, hogy szép legyen, csak tudja felhúzni a redőnyt egy gombbal.

2021. okt. 19. 09:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olcsóbban sehogy nem jössz ki házilag és még igénytelen is lesz. Egy nyomatékos elektromotor pl. 20-től kezdődik és akkor még áramforrás sehol, vezérlés sehol, beépítve sincsen.
2021. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!