Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rézcső forrasztáshoz van...

Rézcső forrasztáshoz van elfogadható folyósítószer?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt néztem ki, de nem tudom milyen minőségű lehet.

Mindenképpen fluxra lenne szükségem forrasztóhuzalhoz, forrasztópasztám van, de nem vált be.

Ár/érték arányban tudnátok ajánlani elfogadhatót?



2021. okt. 24. 03:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2021. okt. 24. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mit akarsz forrasztani?
2021. okt. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ja rézcsövet,


Dekifit kell oda

2021. okt. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen forrasztózsírt használok, ezzel csináltam a teljes fűtésredszert, és több helyen a vízvezetéket is. Ez mellé meg mindenképpen gyantamentes ónt kell használnod.

[link]

2021. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Mi történik ha véletlenül gyantás ónt használnék hozzá?

2021. okt. 24. 18:13
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mi történik ha véletlenül gyantás ónt használnék hozzá?"


Mivel eleve az ember forrasztólámpával csinálja , ami azért elég magas hőfokon dolgozik, így a gyanta egyből megég, kokszos, kormos lesz a cső, amitől csak romilk a forrasztás minősége, és valószínűleg nem is lenne teljesen vízzáró. Inkább ne tedd. Sajna nem olcsó egy tekercs ilyen ón, én nemrég vettem, és 5 ezer forint körül volt egy 250 grammos tekercs, de sokáig elég.

2021. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
5 ezerért 250 gramm nem vészes. Én nem mentem el világvégéig ónért, vagyis szerelvényboltban kijavítottak hogy "cinünk van, ónunk nincs"... 100 grammot vettem 2800 forintért, de nem tudtam hogy ebből is van gyantás mint az ólmos elektronikai forrasztásokhoz valóból, így nem tudom mi van a birtokomban, talán rá sincsen írva, de megnézem nemsokára, amint újra a kezembe akad.
2021. okt. 24. 19:36
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedő barátunk lehet tagadásba tekeredne, ha elédobnál egy értelmező szótárt a cin szónál kinyitva...
2021. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem a falusi iparcikkben kellene vásárolni, inkább fűtéstechnikai szaküzletben.
2021. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: ha ez alatt akár csak részben is arra gondolsz, hogy a lágyforraszt miképpen is hívták, az egy budapesti 13. kerületi állítólag jó hírnevű szerelvényboltban történt.
2021. okt. 25. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!