Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Új dugót vettem a kádhoz, és...

Új dugót vettem a kádhoz, és lassan ereszt: 1cm fél nap alatt. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

2021. nov. 3. 11:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

17.

Atya ég. De jó hogy ezt leírtad.

Fűtésszezonka van, ilyenkor gőzerővel kell vizet tenni a radiátorokra.

Teljesen elfelejtettem, pedig így tényleg jobb az alvás.

Már rohanok is, nézek valami alkalmatosságot.

Köszike, mindenki nevében. 😃👍

2021. nov. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Nálam az a helyzet, hogy a fürdőben a radiátor elé tettem egy nagy lavór vizet, annak a vízszintje másfél napja változatlan, (1mm csökkenés kb), a kádvíz viszont 3 cm-t biztos, hogy csökkent. Akkor nálam elég párás a levegő... nálam nem a párolgás lehet a ludas ezek szerint...
2021. nov. 13. 17:52
 23/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kád lefolyója deformált, nem teljesen köralakú, ez esetben csak a csere segít. A lefolyó és a gumi összeérő oldalának mindkettőn sima, karcmentesnek és tisztának kell lenni.


A gumidugó elöregszik idővel, főleg a forró viztől, de attól is, ha a kád szélén tárolod és esetleg rásüt a nap. Valamilyen lágy, rugalmas műanyag vagy szilikon dugót vegyél. A lágyság azért fontos, mert felülről nyomja a víz, és ettől nekisimul a lefolyónak. Ha öreg, merev akkor a víz nem tudja a lefolyónak nyomni.


Egy keményebb dugónál segíthet a következő: Veszel egy, a dugónál kicsit nagyobb kulcskarikát. Kivágsz a kulcskarikából egy akkora darabot, ami összenyomva beleszorul a dugó aljába. Ez feszíti a dugót, és erősebben szorul a lefolyóhoz.

2022. jan. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!