Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy öntsek itthon illatos...

Hogy öntsek itthon illatos gyertyát?

Figyelt kérdés

Vannak illoolajaink de mind alkohol alapuak,szóval nem jók. Próbáltuk már fahéjjal illatosítani de nem lett jól jó illata, alig érződött. Ma gondoltam kipróbáljuk szegfűszeggel hatha összejön.

Láttam hogy lehet rendelni illoolajat direkt ehhez de érdekel hatha otthoni módszerekkel is lehet csinálni. Pl narancsból hogy tudnám hatékonyan kinyerni úgy hogy ne kelljen napokig áztatni?



2021. nov. 30. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én alkoholos illó olajjal csináltam, az alkohol elpárolog belőle hő hatására, az illata megmaradt :)
2021. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia.

Gyertya illatosítására kifejezetten gyertya illatolajat használok, az illóolajak nem jönnek be.

Rengeteg jó illatú illatolaj kapható, én rendelni szoktam, és viasz típusától függően kell az olaj arányát kiszámolni.

Például én Nature wax C3-t használok, amihez a gyártó maximum 8% illatolajat javasol. Kiszámolom mennyit kell beletenni például : 250 gramm viaszt olvasztok, 6%-ban használok illatot, akkor 15 ml olaj kell bele. Nekem ez a mennyiség kifut 3-4 100 ml-es gyertyát.

Szerintem jobban megéri, ha bevizsgált illatolajat veszel.

De lehet már kapni illatzsírokat is, amit maximum 4%-ban lehet adagolni, ára ugyanannyi mint az olajnak, csak kevesebbet kell használni belőle, az illata pedig ugyanolyan jó. Én már elkezdtem leváltani zsírokra az olajokat, jobban szeretem. 😊

2022. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen😊
2022. jan. 31. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!