Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire veszélyes a kaputelef...

Mennyire veszélyes a kaputelefon vezetékét szerelni? Milyen áram folyik benne?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy ilyen Codefon kaputelefon van a lakásban: [link]


Szeretném éjszakára kikapcsolni, viszont nincs ezen a telefonon ilyen opció. Arra gondoltam hogy a vezetékét megszakítom és szerelek rá egy kapcsolót, viszont előtte jó volna tudni, hogy biztonsággal hozzányúlhatok-e.


Még jobb volna, ha lenne egy olyan kompatibilis kaputelefon, ami tudná ezt a funkciót, mert akkor inkább kicserélném.



2021. dec. 6. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Lekapcsolod a fő megszakítót és akkor szabadon nyúlkálhatsz.
2021. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyengeáramos lesz az egész rendszer. Megnéztem a nyákot, nincs benne transzformátor. Törpefeszültségről üzemelhet.

Van benne egy TTL IC is, 5v-it kér...

Nem szereltem viszont ilyet, lehet hogy ahogy kiiktatod ékszakára a központ hibát fog jelezni.

2021. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

"Lekapcsolod a fő megszakítót és akkor szabadon nyúlkálhatsz.

Hol? Nem a lakásából kapja a tápot... Ha meg lent kapcsolja le a fő megszakítót, megáll a Mercedes gyárban a futószalag...

2021. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi felreteve tartjuk. Ha varunk futart ,feltesszuk. Egyebkent a szorolsposok nappal,hajnalban meg a kozeli hazban levo kupleraj osszetevesztese miatt (a kupi reggel 5-6 kor elteszi a tablat az utcarol. Igy emlekezetbol jonnek az ugyfeleik mashova) A mi hazunkban is csengernek random emberekhez az idiotak.
2021. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!