Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy hívják azt a tekerős wc...

Hogy hívják azt a tekerős wc szelepet ami közvetlen a vízcsőre van téve és így nem kell wc tartály?

Figyelt kérdés
Nem nyomkodós, az azt hiszem schnell szelep. Ez tekerős, de nagyon hasonló ahhoz és ugyanúgy hangos. A hangosság hogyan keletkezik ezekben csak azért, mert kinyitom? A konyhai vízcsapot is kinyitom mégse hangos. Ha a golyóscsapot kinyitom a vízcső végén, az se olyan hangos pedig ugyanannyi a vízáteresztése.
2021. dec. 9. 23:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy negyedfordulatos csap. Azért zajos, mert hirtelen nagy mennyiséget ereszt át, hogy az öblítés sikeres legyen.

Persze más feltételnek is kell teljesülni,ami ritkán sikerül, ezért nem használják szinte sehol.

Nem lehet mindenhol bőségesen öblíteni, nem az igazi.

2021. dec. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát ezt elég sokszor körbe lehet fordítani nem csak negyedszer. :)

Minek kell még teljesülnie a normális működéshez?

A hang pontosan hol keletkezik benne? Látok rajta 4db légbeszívó nyílást a kifolyócsövének nyakánál. Azon a ponton lesz belőle mélyhangú síp?

2021. dec. 10. 00:32
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem veszel golyóscsapot ha az szerinted halkabb.
2021. dec. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nálunk a fő vízelzáró is golyóscsap, tehát be lehet szerelni oda is.
2021. dec. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Semmit nem ér, legalábbis wc öblítésre nem való.

Én voltam olyan helyen és borzasztó hogy nem viszi le félóra alatt se.

Egy Dömötör tartály a legjobb.

2021. dec. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

félfordítós wc öblítő szelep.

Min 4 Bar nyomás,és 3/4"(25mm) csővezeték szükséges a rendes öblítéshez.

Az áramlási zaj ekkor a legkisebb,de valamennyi mindig mindig megmarad,ezt a víz okozza ahogy a szerelvényben és a fajanszban súrlódik és hirtelen irányt változtat többször is,és kavitáció kialakul.

2021. dec. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi, a víznyomás, csőátmérő megvan.


Ha feltételezzük: egy golyóscsap lenne és utána egy ívben hajlított fémcső következne, akkor sokkal halkabb lenne mert nem lenne a szeleptányérnál az iránytörés? A nyitása-zárása mindenképpen gyorsabb lenne, bár a golyóscsapot nem biztos, hogy örökös nyitásra-zárásra tervezték volna.

2021. dec. 10. 10:55
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Ilyet csak ott lehet használni, ahol nagyon magas a víznyomás és akkor is csak földszinten. Tudom, mert nálunk olyan a víznyomás, hogy kis túlzással vágni lehetne a vízsugárral, de emeleten mégsem vitte le a WC-t a csap. Egy tartályos Alföldi nem kerül sokba és kényelmesebb is a használata...
2021. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ilyenem van, előző tulaj is ezt használta, ezzel vettem a lakást. [link]


Átmenetileg vödörből öntöttem a vizet, és hidd el, hogy bele lehet önteni úgy, hogy semmit se vigyen le, és úgy is, hogy mindent. Az sem mindegy, hogy platós vagy csobbanós a budi. A porcelán kialakításának van a legnagyobb szerepe a lehúzáskor.


Ha a cucc nem cuppan rá a porcelánra (ez a platósoknál igen gyakori) akkor nem kell sok víz, csak fontos, hogy szimmetrikusan érkezzen, ne a garatban pörgesse mint a duzzasztók mögötti vízzuhatag a levegős vízben az uszadékfát.

2021. dec. 10. 12:40
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Még csak véletlenül se használj ilyent.
2021. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!