Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik kétsebességű ütvefúrót...

Melyik kétsebességű ütvefúrót válasszam?

Figyelt kérdés

Az egyik: [link]


A másik: [link]


Harmadik: [link]



2021. dec. 13. 18:52
 1/8 L.. István ***** válasza:

Nos nyilván fontos neked az ütvefúrás, én ezt venném meg vennék hozzá egy SDS plus szárú fogaskoszorús tokmányt.


[link]

2021. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1# link jó, jó a gép. De azzal a toldalékkal már nem túl jó fúrni, pláne kis fúrókkal.


De öszességébe én vennék egy akkus gépet inkább mellé.

2021. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezekkel csak könnyű falazatot pl téglát tudsz ütvefúrni, a Betont kínszenvedés vele... Akkor már inkább 1 fúrókalapács(sds) és vennék egy sds adapter-tokmányt pluszba,hogy normál fúrószárat is bele tudjak rakni.
2021. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van sds plus gépem, 3 is, ebből egy sima hálózati, egy akkus dewalt véső funkcióval, egy nagy böhöm öreg bosch szintén vésni is tud, van akkus csavarozóm is néhány, kicsik és egész nagy példányok is, de a kétsebességes fúrógép ezekeb kívüleső kategória, ugyanis nagyobb a nyomatéka, mint egy sds gépnek, ami pl. a fém fúrásában és egyéb terhelő fúrásnál fontos, ha úgy adódik, ez a nyomaték nagy csavaroknál is jól jön, ahol egy sds gép vagy pláne egy sima fúrógép már erőlködik. Az egyik lehetőség egy meggyőtő méretű gép, extol címkével is kapható, a másik fehlett funkciókkal bír, a harmadik bosch, és ez jelent jót is, ugyanakkor túlárazást is, amit le kell vonni belőle fejben
2021. dec. 14. 01:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ütvefúrás nem fontos, egyszerűen csak ritka, ha anélkül árulják ezeket
2021. dec. 14. 01:35
 6/8 anonim ***** válasza:

1 link műanyag gyorstokmánya nem túl bizalmas.

2 tokmány hagyományos, kulccsal jól húzható, de a belenyulós markolatokat nem csipem személy szerint.

3 link fém gyorstokmánya jó, de megnézném élőbe, hogy racsnis e, mert az olcsó, csak szorítósok könnyen fellazulnak, pláne a nyomaték ál.


Valamint 1 lévő műanyag tokmányhoz 2 kéz kell. Pontosabban 1 kézzel a tokmány tövét fogod másikkal mellette húzod. Sokszor kicsi a meghúzási erő, vagy szorul és alig lazitható ki.

2021. dec. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Einhell-em van csak egy régebbi típus, de ugyanilyen erős.

A gyorstokmánya racsnis és elég erősen szorít, viszont hamar szétesett. Alacsony fordulaton bivaly gép, de a magasnál már nem túl erős.

Egyszer cefrekeverés közben sikerült túlmelegítenem. Azt hittem leégett, de később kiderült, hogy volt benne hővédelem vagy túláramvédelem.

Ezt kiiktatva újra működik, de én nem vennék többet, főleg nem a linken lévő áron.

2021. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos számodra az ütvefúrás, akkor nem is értem, miért szerepel egyáltalán ez a szó a kérdésedben, ok hogy rámondják ezekre a gépekre, hogy ütvefúrók, de nem ez a fő funkciójuk, nem ezért vásárolják elsősorban, hisz arra vesz egy SDS-es gépet mindenki, akinek ez a célja. Ez így már teljesen más! Te tulajdonképpen egy szimpla fúrógépet keresel! Fontos a több sebesség, így ezek közül az Einhell, mivel van sebességváltoztatás és a tokmány gyorstokmány! Ugyanakkor én inkább ajánlanám ezt a Metabo-t, ha szánsz rá ennyit (ha nem, akkor az Einhell): [link]
2021. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!