Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 100 nm Családi házhoz hány kW...

100 nm Családi házhoz hány kW teljesítményű gázkazánt vegyek?

Figyelt kérdés
tufa építésű 5 cm szigeteléssel a belmagasság 260 cm (most vásároltuk a házat eddig konvektoros fűtés volt és központi gázfűtést szeretnénk) erről menne a meleg víz is. tapasztalat kinek milyen van teljesítményben ekkora területű házban?

2022. jan. 13. 19:11
1 2 3
 21/23 Gábor t ***** válasza:
50%

Kedves kérdező, itt sok információt találsz.

https://www.youtube.com/watch?v=3LCaTqRdffI


Ez egy másik meg közelítés.

2022. jan. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 jancsiiiii válasza:
Mennyi radiátor(hőleadó) lesz? Hány helyiséget akarsz fűteni és ezt hány körrel oldanád meg? Padlófűtést terveznek? Segíteni, csak akkor tudnék, ha vannak adatok amiből számolhatok. Esetleg még korrekt kivitelezőt is tudnék ajánlani. Az ilyen kb ennyi annyiba nem mennék bele, mert az nem biztos, hogy önnek megfelel.
2022. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 toki01 válasza:
100m2-es (egyelőre) szigeteletlen, új nyílászárós házat fűtök hajdú hgk smart 24-el, túlméretezett radiátorokkal, vizes helységekben visszatérő megtekerve, 20,5 fokon folyamatosan a termosztát, előremenő a leghidegebb hónapokban sem ment 38C fölé. Évente kitakarítva a kazán. Használati melegvízzel együtt összesen nem érte el az elmúlt 3 szezonban az 1700m3/év fogyasztást. A fogyasztás hőigényfüggő, célszerű méretezni. Én elégedett vagyok vele. Valóban nem olcsó készülék, de amíg a szomszédok szenvednek az ugyanilyen idős olcsóbb készülékekkel, addig nekem hibamentesen üzemel. (nem fikázásként írtam, sajna tényleg így van). Kérj a hajdútól egy szakembert, biztosan segíteni fog.
2022. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!