Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 80 literes villanybojler napi...

80 literes villanybojler napi 12-14 orat fut. Lehet ebbol gond?

Figyelt kérdés

Sok meleg vizet hasznalunk, mivel egesz nap otthon vagyunk minden nap az utóbbi években.

Nappali órán működtetjük.

(Havi villanyszámla 27000 ft, ez főleg a bojler miatt, meleg víz miatt, de most nem az a lényeg.)



2022. jan. 16. 16:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Itt a jegyzetem... aszongya, alig volt vizkoves 2020 januarban is...
2022. jan. 16. 17:58
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lágy/ nem túl kemény a víz.
2022. jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem véletlen van a max 60 fokos használati előirás.

Az ennél melegebb víz károsodást okozhat.

Végül is te tudod ...

2022. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Allitolag kemeny a viz. Ferencvaros, Erno utca.


Allando 80 fokos hasznalat ártana neki szerintem, de ha csak neha-nehaveszem fel 70-80 fokra?... Az belefér, nem??

2022. jan. 16. 19:31
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kerdesed?

Van egy berendezes, amit arra hasznalsz, amire valo. Mindennek van karbantartas es szerviz igenye. Idoszakos vizko takaritas, ha valami tonkremegy benne szerviz. Ha gazdasagi totalkar akkor csere.


A bojler korat tekintve mar reg kiszolgalt. Hasznald ugy, ahogy szukseged van ra.

2022. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

Gyári ajánlás és szakmailag is 60fokon a legjobb üzemeltetni a bojlert és gazdaságilag is mert ha melegebbre állítod több hidegvíz kell a használathoz tehát magasabb lesz a vízfogyasztás, ha melegebbre állítod áram is több fogy és melegebb vízben jobban kicsapódik a vízkö. Az tévedés hogy ha melegebbre állítod több lesz vagy tovább lesz melegvized ugyanúgy visszahűl amint belekeveredik a hidegvíz.

Gyári ajánlás szerint évente kell vízkőtelenteni és tisztítani azt mi szerelők max 2 évre szoktuk kitolni ha ritkán van használva és lágyabb a víz.

2022. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Hogyne lenne tobb meleg vizem, ha 50 fok helyett 70-80 fokon volt fel napig!


Ha delben elmegyek otthonrol es tudom, hogy pl. mikor haza jovok, zuhanyozni es hajat mosni is fogok, az 50 fok igen-igen keves, nagyon kell sietni, de ha 70-80 fokon volt pl. egesz delutan, az akkor ugy mar kenyelmesebb a furdes.


Jelentos a melegviz mennyiseg tobblet!


Az engem nem erdekel, hogy tobbe kerul. Az termeszetes dolog, hogy tobbe kerul. Nem akarok sporolni, engem az nem erdekel. Illetve valamit valamiert.

Sporolni van ugy, hogy valamin szoktam, de ilyenen nem, hogy meleg viz.

2022. jan. 17. 22:52
 18/21 A kérdező kommentje:

En a szerelokon szeretek sporolni.

Szeerelot nagyon nem szeretek hivni. Csak akkor hivok, ha mar nagyon muszaj...


Azon vagyok, hogy barmilyen szerelot minel ritkabban kelljen rendelni.

De szerintem az emberek tobbsege ilyen, nemcsak en.

En ahhoz kepest még gyakran hivok szerelot, mint a magyar atlag szerintem.

2022. jan. 17. 22:57
 19/21 A kérdező kommentje:

Itt napi 1 kobmeter viz fogy, most az az 50-100 liter hideg viz, amit pluszban nagy ritkan, nem minden nap a 80 fokoshoz hozzakeverunk, mit szamit? 30-60 ft. 30 forinton sporolnunk kellene?...


Ez kb. anyukamek hozzaallasa, akik szerint a WC-t ne huzzuk le minden hasznalat utan, igy lehet sporolni...


Mi a futesen, vizen, aramon nem vagyunk hajlandok sporolni.

Filleres teteleken.

2022. jan. 17. 23:02
 20/21 A kérdező kommentje:

De persze köszönöm, hogy hozzászóltatok a témához, örülök neki.


A kérdésem csak annyi lett volna, hogy veszélyes vagy sem, hogy 12-14 órát fut szinte megallas nelkul. Merthogy volt itt mar elektromos tuz.

De irtatok, hogy nem az.

2022. jan. 17. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!