Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy hetes szakmai múlttal...

Egy hetes szakmai múlttal megpróbáltam kihegeszteni egy porbeles hegesztővel egy szétnyílt lyukas szenes kannát. Nem sikerült kiégette a lemezt. Próbáltam kis amperral, nagy amperral, minimumot, maximumon. Mi lehetett a baj?

Figyelt kérdés
2022. jan. 24. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem ilyen a porbeles. Én is simán átégettem a 0,6-os lemezt, mert lusta voltam felszerelni a palackot, pár pöttyintésért. De a végén mégiscsak kellett, és védőgázzal már oké volt. Van egy olyan sejtésem, hogy a huzalban lévő por miatt magasabb hőfok keletkezik és emiatt ég át a lemez.
2022. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor nem én rontottam el?
2022. jan. 24. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 Szerintem nem, de talán majd jön egy hozzáértőbb mert ugyanúgy én is letekertem mindent de mégis. Huzalcserével meg védőgázzal minden oké volt. Csak nekem alapban a CO2 palack az akváriumon van, mert ritkán hegesztek ;)
2022. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem meg olyan nincs. Csak porbeles.
2022. jan. 24. 18:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Én eleve olyant vettem ami tud gázt is. Egy Iweld Gorilla 185-ösöm van. Nagyon más védőgázzal, sokkal finomabb az egész hegesztés, nem fröcsög, meg nem füstölöm be a garázst se. Azon kívül meg egy 5 kilós porbeles huzal 18 ezer forint volt, a sima meg 5 ezer. Most cseréltem palackot aminek töltete meg 7 ezer forint/10kiló.
2022. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elhiszem, de én csak hobbi hegesztő vagyok. Ez pedig akciós volt. 36000 forint.
2022. jan. 24. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Én is! :) Van hogy hónapokig nem is használom, ezért is van a CO2 palack is inkább az High-Tech növényes akváriumon. Viszont mikor valaki jön, hogy kasznizni akar és milyen porbeles hegesztőgépet ajánlunk? Na akkor pont az ilyen dolgok miatt nem érdemes olyant venni ami csak ezt tudja. Ráadásul gondolom a tied még trafós is, meg kapcsolókkal lehet pár fokozatot állítani.
2022. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom trafós-e. Aldis. Ferrex márka.
2022. jan. 24. 19:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy hetes szakmai múltnak nem nevezhető háttérrel, nem is értem, hogyan mertél nekiállni kazánt hegeszteni.


Hulladékvason kellene gyakorolni.

2022. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem kazánt. Szenes kannát. Nem figyeltél rendesen.
2022. jan. 26. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!