Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1 liter nyers lenolaj hány m2...

1 liter nyers lenolaj hány m2 natur fenyőfelületre elég 2 rétegben? Mindenfélét írnak, tapasztalat érdekelne.

Figyelt kérdés

A felület nem gyalult.

A lenolaj melegítve, lakkbenzinnel higítva lenne rákenve.



2022. jan. 28. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

13m2-re 1.5L lenolaj volt elég 1 rétegben 40%-os hígítással, szivacs hengerrel felhordva, de ez gyalult, eleve előkezelt felületen! Gondolom én nem a világvégéről vásárolod a lenolajat meg egyébként sem egy drága dolog, ahogy a lakkbenzin sem, úgyhogy két rétegben számolj m2-enként 2.5 decit plusz 1 deci lakkbenzint és az ha nem elég, akkor még vásárolsz, de kiindulási alapnak, hogy kb. mennyit vegyél, ez elég.

Miért nem csiszolod elő az anyagot? Semeddig nem tart. Sarokcsiszoló, arra vásárolsz egy tépőzáras csiszolókorongot és csiszolólapot egy pár darabot, attól függ hány m2-ről van szó (ha gondolod akár kétszer, egy durvával és egy finomszemcséssel). Pillanat alatt lelehet csiszolni bármit, épületfát is én csiszoltam le teraszhoz. 1 hónapot kellett volna várnom az anyagra, ha kérek gyalulást és irreálisan drágán gyalulnak, pláne ahhoz képest, hogy egy pillanat műve, áttolják egy gépen és ennyi.

2022. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és hasznos választ!
2022. jan. 28. 12:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Még vmi: Nem maradt ragacsos? Mennyi idő volt kb, míg már nem ragadt?
2022. jan. 29. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem fogdostam, de 1 nap a száradási idő, szerintem ennyit kell is tartani a két réteg felkenése között.

Egyáltalán nem ragadt, a felkenés után sem. Azonban szaga az van hetekig!

2022. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Neked nem ragadt, pedig azt olvasom, hogy max 2 óra elteltével töröljük le ronggyal a felesleget, mert pl beleragad a por. Mondjuk ez pazarlás, logikusabbnak tűnik több vékony rétegben felvinni, hogy ne maradjon a felületén felesleg, lehet, hogy te így dolgoztál vele.
2022. jan. 29. 12:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg máshol olvasom, hogy vkinek ragadt még sokáig.
2022. jan. 29. 12:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, hát igen, arról nem beszéltünk. Le kell törölni, tényleg. Én eleve úgy csináltam, hogy kentem két sor teraszburkolatot (deszka) és utána át is töröltem ronggyal. Bejárati ajtó felé kellett haladjak, szóval másképp nem is lehetett volna. Én ennyire nem olvastam utána, eleve asztalosoktól így láttam, hogy azonnal áttörlik ronggyal. Kisebb felületekre eleve csak egy ronggyal szokták felvinni!

Biztos, hogy nem ragadt már másnap sem!

Ha szivacsos hengerrel viszed föl, akkor nem pazarolsz!

2022. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2022. jan. 29. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!